Trwa ładowanie...
dw2v42u

Śmiertelne potrącenie Ukrainki skomentował "takie ładne Audi zniszczyć". Dosięgnie go kara

Rozpędzone audi wjechało na przejście dla pieszych, przez które przechodziła obywatelka Ukrainy. Kobieta przeleciała przez maskę samochodu i zginęła na miejscu. "Ukrainka to nie człowiek" - wypowiedział się pod postem dotyczącym tragedii Polak, pracownik pogotowia w Wielkiej Brytanii. Sprawa trafiła już do pracodawcy mężczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę
Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę (Facebook.com)
dw2v42u

Do śmiertelnego potrącenia doszło w Łodzi w sobotę 13 stycznia. Rozpędzone audi wjechało na przejście dla pieszych, wprost w obywatelkę Ukrainy. Kobieta przeleciała przez maskę samochodu. Na miejscu ratownicy medyczni próbowali reanimować potrąconą kobietę przez kilkadziesiąt minut, mimo to kobieta zmarła.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zarejestrował post, w którym odnośnie do tragedii wypowiedział się Adam Z. Mężczyzna wyjechał z Polski i pracuje w Saint John Ambulance w Wielkiej Brytanii. "Człowiek, który na co dzień niesie pomoc, jest jednocześnie pozbawiony odruchu uznania za człowieka Ukrainki" - tak Ośrodek komentuje wpis o zabarwieniu rasistowskim.

Mężczyzna informację o tym, że w wypadku zginęła obywatelka Ukrainy, skomentował: "Takie ładne audi zniszczyć". Na sugestię "zginęła kobieta, jakbyś nie doczytał", odpowiedział "Ukrainka proszę nie mylić pojęć".

    WP.PL
(WP.PL, Fot: WP.PL)

Organizacja Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych od razu wysłała wiadomość do miejsca pracy Adama.

Odpowiedź St. Ambulance w sprawie ich pracownika

"Traktujemy bardzo poważnie tego rodzaju komentarze i reagujemy natychmiast, gdy sprawa dotyczy naszych pracowników lub wolontariuszy" - odpisała Sarah Coplestone z działu PR St. John Ambulance. Dodała, że sprawa została przekazana oddziałowi w Irlandii Północnej, gdzie pracuje mężczyzna.

dw2v42u

Podziel się opinią

Share
dw2v42u
dw2v42u