Trwa ładowanie...
d2b8y9l

Szymon Hołownia

Najnowsze informacje

Szymon Hołownia to pochodzący z Białegostoku dziennikarz, pisarz i publicysta. W 2020 roku został kandydatem w wyborach prezydenckich.

1.7
(613 głosów)
Oceń:
d2b8y9l
Data urodzenia:

03.09.1976 (wiek: 47 lat)

Miejsce urodzenia:

Białystok

Płeć:

mężczyzna

Pochodzenie:

Polska

PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum

Szymon Hołownia – kariera

Szymon Hołownia od lat 90. jest związany ze światem mediów. W latach 1997-2000 był redaktorem działu kultury "Gazety Wyborczej". W kolejnych etapach kariery współpracował m.in. z "Newsweek Polska", "Ozonem", "Rzeczpospolitą" i "Wprost". Do 2019 był również stałym felietonistą "Tygodnika Powszechnego". Współpracę zawiesił z powodu rozpoczęcia kampanii wyborczej.

Szymon Hołownia szerszej publiczności może być znany z prowadzenia popularnych programów rozrywkowych na antenie TVN – "Mam Talent" i "Mamy Cię!". W 2006 roku Hołownia prowadził "Po prostu pytam" w TVP 1. Był również dyrektorem programowym "Religia.tv".

Szymon Hołownia – rodzina i dzieci

Żoną Szymona Hołowni jest Urszula Brzezińska-Hołownia, pilot myśliwca MiG-29 w jednostce - 23, w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Para poznała się przy okazji kręcenia programu "Mam Talent" na lotnisku wojskowym w Mińsku Mazowieckim.

Para nie dzieli się ze światem swoim życiem prywatnym. Nieco szczegółów, na temat małżeństwa Szymon Hołownia zdradził w walentynki, kiedy to opublikował post w mediach społecznościowych. Dzięki temu jego fani mogli dowiedzieć się, że para wzięła ślub w styczniu 2016 roku w Rzymie. W uroczystości wzięły udział jedynie najbliższe im osoby.

Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia mają córkę Manię.

Szymon Hołownia – wykształcenie

Szymon Hołownia ma wykształcenie średnie. Ukończył liceum w Białymstoku. Przez 5 lat studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, jednak studiów nigdy nie ukończył.

Warto wspomnieć, że Hołownia dwukrotnie wstępował do nowicjatu zakonu dominikanów. Za pierwszym razem przygotowania na duchownego przerwał z powodów zdrowotnych. Za drugim uznał, że ścieżka duchownego nie jest mu przeznaczona.

Szymon Hołownia – wybory prezydenckie 2020

W grudniu 2019 roku Szymon Hołownia poinformował, że wystartuje w wyborach prezydenckich 2020. Swoją decyzję potwierdziłpo ogłoszeniu daty wyborów przez marszałek Elżbietę Witek.

Jego kampania rozpoczęła się od kontrowersyjnego spotu. Nagranie opublikowane w internecie pokazywało brzozę, w którą uderza papierowy samolot. Obrazowi towarzyszył komentarz "walczyć o każde drzewo, a nie o jedno". Po fali negatywnych komentarzy materiał został usunięty.

Najnowsze sondaże nie dają Hołowni większych szans na zwycięstwo. W większości badań może on liczyć na ok. 10-procentowe poparcie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b8y9l
d2b8y9l
d2b8y9l
Więcej tematów
d2b8y9l