Trwa ładowanie...
d2fygc2

Mateusz Morawiecki

Najnowsze informacje

Polski bankowiec, były prezes zarządu Banku Zachodniego WBK. Minister Rozwoju w rządzie Beaty Szydło ur. 20 czerwca 1968 roku we Wrocławiu. Prezes Rady Ministrów od 11 grudnia 2017 roku.

2.7
(475 głosów)
Oceń:
d2fygc2
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Marek Mytnik/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons

Edukacja Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki jest synem Kornela Morawieckiego - opozycjonisty w czasach PRL i posła na Sejm VIII kadencji. W 1992 roku ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Wrocławskim, a rok później uzyskał dyplom MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Na swoim koncie ma również ukończone studia z zakresu Business Administration na Politechnice Wrocławskiej.

Kariera zawodowa i polityczna Morawieckiego

W czasach PRL zaangażowany w działalność opozycyjną. W roku 1995 odbył staż w Deutsche Banku. W latach 1998-2001 należał do rad nadzorczych Zakładu Energetycznego Wałbrzych i Agencji Rozwoju Przemysłu. W roku 1998 Mateusz Morawiecki wybrany został radnym sejmiku wojewódzkiego. W wyborach startował z ramienia Akcji Wyborczej "Solidarność".

W latach 2007-2015 sprawował funkcję Prezesa Banku Zachodniego WBK. Po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, Premier Beata Szydło powołała Mateusza Morawieckiego na szefa Resortu Rozwoju, a także mianowała go jednym z wicepremierów.

Na początku grudnia 2017 roku do dymisji podała się dotychczasowa premier Beaty Szydło. W związku z tym komitet polityczny PiS wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego na stanowisko nowego prezesa Rady Ministrów. Do zaprzysiężenia doszło 11 grudnia 2017 roku.

Mateusz Morawiecki
Grupa kraj+zawód
d2fygc2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fygc2
d2fygc2
d2fygc2
d2fygc2
Więcej tematów
d2fygc2