Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Mateusz Morawiecki - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Mateusz Morawiecki w 2017 roku objął stanowisko Premiera RP Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Podziel się
Qaqwqwrqw

Polski bankowiec, były prezes zarządu Banku Zachodniego WBK. Minister Rozwoju w rządzie Beaty Szydło ur. 20 czerwca 1968 roku we Wrocławiu.

Edukacja Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki jest synem Kornela Morawieckiego - opozycjonisty w czasach PRL i posła na Sejm VIII kadencji. W 1992 roku ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Wrocławskim, a rok później uzyskał dyplom MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Na swoim koncie ma również ukończone studia z zakresu Business Administration na Politechnice Wrocławskiej.

Kariera zawodowa i polityczna Morawieckiego

W czasach PRL zaangażowany w działalność opozycyjną. W roku 1995 odbył staż w Deutsche Banku. W latach 1998-2001 należał do rad nadzorczych Zakładu Energetycznego Wałbrzych i Agencji Rozwoju Przemysłu. W roku 1998 Mateusz Morawiecki wybrany został radnym sejmiku wojewódzkiego. W wyborach startował z ramienia Akcji Wyborczej "Solidarność".

Qaqwqwrqw

W latach 2007-2015 sprawował funkcję Prezesa Banku Zachodniego WBK. Po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, Premier Beata Szydło powołała Mateusza Morawieckiego na szefa Resortu Rozwoju, a także mianowała go jednym z wicepremierów.

Na początku grudnia 2017 roku do dymisji podała się dotychczasowa premier Beaty Szydło. W związku z tym komitet polityczny PiS wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego na stanowisko nowego prezesa Rady Ministrów. Do zaprzysiężenia doszło 11 grudnia 2017 roku.

Qaqwqwrqw
Data urodzenia

20.06.1968

Miejsce urodzenia

Wrocław

Partie
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw