Trwa ładowanie...
d2ht40w

Bartłomiej Misiewicz

Najnowsze informacje
2.2
(84 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Partie:
d2ht40w
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF, fot: Radek Pietruszka

Bartłomiej Misiewicz, polityk Prawa i Sprawiedliwości w latach 2010–2017, szef gabinetu politycznego od 2015 roku, rzecznik prasowy MON (2015–2017).

Bartłomiej Misiewicz – wykształcenie

Bartłomiej Misiewicz urodził się 27 marca 1990, uczył się w liceum im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie, które ukończył w 2009 roku. Studia rozpoczynał w Łodzi na Społecznej Akademii Nauk, a także na UKSW w Warszawie, a w 2015 roku w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Bartłomiej Misiewicz – działalność polityczna

Bartłomiej Misiewicz należał do Klubu "Gazety Polskiej", a w 2007 roku rozpoczął pracę jako asystent w biurze poselskim polityka PiS, Antoniego Macierewicza. Misiewicz sam dołączył do Prawa i Sprawiedliwości w 2010 roku i został szefem biura grupy parlamentarnej odpowiedzialnej za zbadanie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

W 2012 roku Bartłomiej Misiewicz został sekretarzem Zarządu Okręgowego PiS okręgu piotrkowskiego, a także zasiadł w Radzie Politycznej PiS. Szybko obejmował też kolejne funkcje – w latach 2012–2014 trafiał na stanowiska takie jak koordynator ds. struktur wykonawczych PiS, pełnomocnik powiatowy czy członek Krajowej Komisji Rewizyjnej.

W 2015 roku brał udział w wyborach parlamentarnych, jednak nie dostał się do Sejmu. Pełnił funkcję rzecznika prasowego w Ministerstwie Obrony Narodowej i szefa gabinetu politycznego PiS, był także pełnomocnikiem do spraw komunikacji w zarządzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej przez trzy dni kwietnia 2017.

12 kwietnia, gdy opuścił zarząd PGZ, Jarosław Kaczyński zawiesił jego członkostwo w PiS. 13 kwietnia odbyło się przesłuchanie Misiewicza, przeprowadzone przez komisję, w której skład weszli Marek Suski, Karol Karski i Mariusz Kamiński. Zgodnie z wydanym przez nią orzeczeniem, Bartłomiej Misiewicz nie posiadał odpowiednich kwalifikacji, by pełnić funkcje administracji publicznej i działać w sferze publicznej. Bartłomiej Misiewicz tego samego dnia odszedł z Prawa i Sprawiedliwości. W kwietniu 2017 roku potwierdzono, że Misiewicz ma pracować w Telewizji Republika.

Bartłomiej Misiewicz – kontrowersje

W grudniu 2016 nakazano wszczęcie śledztwa w sprawie wkroczenia Bartłomieja Misiewicza wraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego do budynku Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, które miało miejsce w grudniu 2015.

W marcu 2017 roku umorzenie śledztwa zostało potwierdzone. Odnośnie osoby Bartłomieja Misiewicza pojawiały się informacje sugerujące, że oferował zatrudnienie radnym w Bełchatowie w zamian za zgodę na przystąpienie do PiS, a także zasiadał na stanowiskach, do których obejmowania nie miał odpowiedniego przygotowania.

Kim są Misiewicze?

W niektórych publikacjach prasowych zaczął funkcjonować termin "Misiewicze" określający osoby pozbawione odpowiednich kompetencji i wykorzystujące protekcję polityczną.

Bartłomiej Misiewicz
Grupa kraj+zawód

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ht40w
d2ht40w
d2ht40w
d2ht40w
Więcej tematów
d2ht40w