Trwa ładowanie...
d1a175w

Marek Suski

Najnowsze informacje

Marek Suski to poseł Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm kilku kadencji: IV, V, VI, VII i VIII, a także wieloletni współpracownik Lecha Kaczyńskiego.

1.9
(108 głosów)
Oceń:
d1a175w
Miejsce urodzenia:

Grójec

Partie:
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Marek Suski – życie prywatne, wykształcenie

Marek Suski urodził się w Grójcu w 1958 roku. Jest synem Janusza i Aliny Suskich. Ma szlacheckie korzenie: pochodzi z rodu Chebda de Grabie Suskich herbu Pomian.

Uczył się w grójeckich szkołach, a po skończeniu liceum rozpoczął naukę w warszawskim Pomaturalnym Studium Zawodowym Technik Teatralnych. Pracował przez rok w Teatrze Wielkim w Warszawie jako charakteryzator. Dzięki temu miał możliwość poznać bliżej aktorskie osobistości, w tym Zbigniewa Zapasiewicza.

W stanie wojennym pełnił służbę wojskową, a po jej ukończeniu rozpoczął pracę w zakładzie rzemieślniczym w Raszynie, gdzie dodatkowo uzyskał uprawnienia ślusarskie. Potem pracował w domu kultury w Tarczynie.

Marek Suski ma żonę, Elżbietę Suską. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci: Leny Suskiej oraz Piotra Suskiego.

Marek Suski – kariera polityczna

Marek Suski jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość od samego początku jej istnienia. Wcześniej jednak współtworzył ugrupowanie Porozumienie Centrum, z ramienia którego startował w wyborach parlamentarnych na posła, a w latach 1997-1999 pełnił funkcję dyrektora radomskiego biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego. Dostał się do Sejmu dopiero na mocy wyborów parlamentarnych w 2001 roku, tym razem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Będąc posłem, Marek Suski zasiadał w wielu komisjach, np. w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich (był wiceprzewodniczącym), w komisjach nadzwyczajnych czy w Komisji Skarbu Państwa. Usunięto go jednakże ze stanowiska wiceprzewodniczącego KRiSP na mocy dyscyplinarnej kary, którą wymierzyła mu Komisja Etyki Poselskiej.

22 lipca 2016 roku Marek Suski objął stanowisko wiceprzewodniczącego komisji śledczej, utworzonej w celu wyjaśnienia afery Amber Gold. Przewodniczącą tejże komisji została Małgorzata Wassermann.

Marek Suski został także członkiem honorowym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Marek Suski
Grupa kraj+zawód

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a175w
d1a175w
d1a175w
d1a175w
Więcej tematów
d1a175w