Małgorzata Wassermann
Miejsce urodzenia: | Kraków |
Polska adwokat i polityk, posłanka na Sejm VIII kadencji, ur. 16 marca 1978 roku w Krakowie.
Małgorzata Wassermann – wykształcenie
Małgorzata Wassermann jest córką tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem polityka Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniewa Wassermanna. Ukończyła ona prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zaraz po ukończeniu aplikacji rozpoczęła praktykę adwokacką we własnej kancelarii prawniczej.
Małgorzata Wassermann - kariera polityczna
W wyborach parlamentarnych 2015 kandydowała do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości jako polityk bezpartyjna. Uzyskane poparcie (najwyższe w okręgu krakowskim i piąte w całym kraju) pozwoliło jej zasiąść w ławach poselskich. Wcześniej Małgorzata Wassermann nie udzielała się politycznie. Wielokrotnie natomiast podważała ustalenia śledztwa prowadzonego w sprawie katastrofy rządowego samolotu Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.
Małgorzata Wassermann w wyborach samorządowych 2018 na stanowisko prezydenta Krakowa
W kwietniu 2018 roku Jarosław Kaczyński przedstawił bezpartyjną Małgorzatę Wassermann jako oficjalnego kandydata PiS na stanowisko prezydenta Krakowa.
Hasło wyborcze Małgorzaty Wassermann brzmi "Nowy Prezydent. Większe możliwości". Prawniczka zagorzale dążąca do odkrycia prawdy o katastrofie smoleńskiej obiecuje, że będzie twardą i skuteczną panią prezydent. Twierdzi, że najpierw chleb, a później dopiero igrzyska i wysuwa edukacyjny "Pakt dla Krakowa".
Małgorzata Wassermann uważa, że wszystko co najważniejsze zaczyna się w najmłodszym wieku, dlatego tak istotna jest dobrze finansowana edukacja dzieci. Wydatki na dzieci trzeba zwiększyć już od przedszkoli, a kolejno zająć się innymi, istotnymi dla miasta sprawami. Chodzi przede wszystkim o podniesienie bezpieczeństwa w mieście, ekologię (redukcję smogu) oraz sprawniejszą komunikację w takim dużym ośrodku miejskim, jakim jest Kraków.
Małgorzata Wassermann ma następujących przeciwników w walce o fotel prezydencki Krakowa w wyborach samorządowych 2018:
- Jacek Majchrowski z Platformy Obywatelskiej,
- Jolanta Gajęcka z Kukiz’15,
- Konrad Berkowicz z Wolności,
- Daria Gosek-Popiołek z Partii Razem.
- Grzegorz Gorczyca z Wolni i Solidarni,
- Łukasz Gibała z Logicznej Alternatywy.
Komentarze