Trwa ładowanie...
d4fee1r
d4fee1r

Daria Gosek-Popiołek

Najnowsze informacje
3.4
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Sosnowiec

Daria Gosek-Popiołek jest aktywistką społeczną /fot. Jakub Hałun
Facebook.com

Daria Gosek-Popiołek to polonistka i kandydatka na prezydenta Krakowa w wyborach samorządowych 2018.

Daria Gosek-Popiołek – biografia

Daria Gosek-Popiołek urodziła się w 1985 roku. Pochodzi z Sosnowca. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku polonistyka. W życiu zawodowym zajmuje się zarządzaniem ośrodkiem kultury i promocją przedsięwzięć kulturalnych. Dom kultury zarządzany przez Darię Gosek-Popiołek znajduje się na Nowej Hucie.

Ponadto jest aktywistką. Angażuje się w przedsięwzięcia obywatelskie, akcje sąsiedzkie, a także działanie ruchów miejskich. Niejednokrotnie przedstawiała radzie miejskiej projekty obywatelskie. Mieszka na Żabińcu, jednej z krakowskich dzielnic.

Daria Gosek-Popiołek – kariera polityczna

W 2018 roku Daria Gosek-Popiołek została wytypowana na kandydata partii Razem w walce o fotel prezydenta miasta Kraków w wyborach samorządowych 2018. Otrzymała poparcie również ze strony ruchów miejskich, Miasto Wspólne i Queerowy Maj. Do jej najpoważniejszych kontrkandydatów Darii Gosek-Popiołek należą Małgorzata Wassermann startująca z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a także dotychczasowy prezydent miasta, Jacek Majchrowski, któremu poparcia udzieliła Koalicja Obywatelska.

d4fee1r
d4fee1r
d4fee1r
Więcej tematów
d4fee1r