Trwa ładowanie...
d49club

Jacek Majchrowski

Najnowsze informacje
1.8
(27 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Sosnowiec

Partie:

Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) - program i obietnice wyborcze (od 1999 roku, w 2002 roku zawiesił członkostwo)

d49club
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: DrabikPany /

Jacek Majchrowski to prawnik, profesor zwyczajny UJ, historyk, były członek Trybunału Stanu, a także prezydent Krakowa sprawujący ten urząd najdłużej w historii miasta – od 2002 do 2018 roku. W wyborach samorządowych 2018 postanowił ubiegać się o reelekcję.

Jacek Majchrowski – działalność naukowa i polityczna

Jacek Majchrowski jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także profesorem nauk prawnych i historykiem doktryn politycznych i prawnych. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na Uniwersytecie Jagiellońskim, był dziekanem Wydziału Prawa i Administracji w latach 1987–1993. Jacek Majchrowski to również autor licznych publikacji i książek historycznych.

Majchrowski należy do Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, działa też jako zastępca przewodniczącego organizacji Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa.

W 1965 roku Jacek Majchrowski dołączył do PZPR, a w 1989 roku startował bezpartyjnie w wyborach do Sejmu X kadencji PRL. Działalność polityczna Jacka Majchrowskiego obejmowała też zasiadanie na stanowisku wojewody krakowskiego w latach 1996–1997.

Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa

Jacek Majchrowski niezmiennie przez cztery kadencje obejmował stanowisko prezydenta Krakowa, sprawując ten urząd w latach 2002–2018. Podczas wyborów w tym okresie pokonywał w walce o stanowisko takich kandydatów jak Zbigniew Ziobro, Józef Lassota, Ryszard Terlecki, Stanisław Kracik czy Marek Lasota.

Jacek Majchrowski – wybory samorządowe 2018

Ubiegając się o reelekcję, a więc już piątą z kolei kadencję jako prezydent Krakowa w wyborach samorządowych 2018, Jackowi Majchrowskiemu przyszło zmierzyć się z następującymi kandydatami:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49club
d49club
d49club
Więcej tematów
d49club