Trwa ładowanie...
d4h2m3q

Konrad Berkowicz

Najnowsze informacje
4.2
(47 głosów)
Oceń:
Partie:

Wolność (od 2015, wiceprezes partii)

d4h2m3q
Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Konrad Berkowicz to młody polityk prawicy. Związany jest z partią Wolność, której założycielem i liderem jest Janusz Korwin-Mikke.

Konrad Berkowicz – wykształcenie i kariera zawodowa

Konrad Berkowicz z wykształcenia jest informatykiem. Ukończył studia wyższe na tym kierunku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Jeszcze podczas nauki na II roku współpracował z Uczelnianym Centrum Informatyki AGH. Poza tym studiował na Uniwersytecie Warszawskim filozofię.

Pracę zawodową Konrad Berkowicz rozpoczął w dużej europejskiej korporacji informatycznej i kontynuował w międzynarodowej agencji interaktywnej. Pracował również w jednej z największych europejskich agencji marketingu internetowego.

W karierze Konrada Berkowicza jest również epizod tańca. Miał bowiem okazję pracować jako instruktor taneczny.

Konrad Berkowicz – kariera polityczna

Konrad Berkowicz z polityką związany jest od 2005 roku. Nieprzerwanie towarzyszy Januszowi Korwin-Mikke, należąc do kolejnych formowanych lub zarządzanych przez niego partii politycznych. W kampanii prezydenckiej był jego rzecznikiem prasowym oraz przewodniczącym zespołu kreatywnego i ds. mediów społecznościowych.

Konrad Berkowicz sprawował funkcję wiceprezesa Kongresu Nowej Prawicy. Z ramienia tej partii startował z numerem drugim na liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Zdobył 23 000 głosów. W tym samym roku start Konrada Berkowicza w wyborach samorządowych dał mu poparcie 4,5 proc. w walce o mandat Radnego Miasta Kraków.

W 2015 roku Konrad Berkowicz został najpierw członkiem zarządu partii KORWiN, przekształconej później w Wolność, a następnie jej wiceprezesem. Z list tej partii wystartował w wyborach parlamentarnych, ubiegając się o mandat poselski. Chociaż zdobył 7 proc. poparcia, partia ostatecznie nie przekroczyła wymaganego progu wyborczego i nie zasiadła w Sejmie.

Konrad Berkowicz zdecydował się również na start w wyborach samorządowych 2018, kandydując na prezydenta Krakowa. Jego najpoważniejsi rywale w walce o fotel włodarza miasta to Małgorzata Wassermann z Prawa i Sprawiedliwości, a także dotychczasowy prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski popierany przez Koalicję Obywatelską.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h2m3q
d4h2m3q
d4h2m3q
Więcej tematów
d4h2m3q