Trwa ładowanie...

Kraków. Jacek Majchrowski o abp. Jędraszewskim

- Mamy rzadkie kontakty, ale zawsze miłe, no w rozmowie jest bardzo sympatyczną osobą - ocenia abp. Marka Jędraszewskiego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. - Niektórzy zarzucają mi, że jak mogę rozmawiać z kimś, kto ma takie poglądy. Odpowiadam, że gdybym miał nie rozmawiać z osobami o innych poglądach od moich, to siedziałbym w tym pokoju sam - dodaje.
Share
Kraków. Jacek Majchrowski o pożarze archiwum, Titanicu i abp. Jędraszewskim
Kraków. Jacek Majchrowski o pożarze archiwum, Titanicu i abp. JędraszewskimŹródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d26ntia

Prezydent Krakowa w wywiadzie dla portalu interia.pl pytany był o relacje z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim.

- Mamy rzadkie kontakty, ale zawsze miłe, no w rozmowie jest bardzo sympatyczną osobą - stwierdził Jacek Majchrowski. - Niektórzy zarzucają mi, że jak mogę rozmawiać z kimś, kto ma takie poglądy. Odpowiadam, że gdybym miał nie rozmawiać z osobami o innych poglądach od moich, to siedziałbym w tym pokoju sam. Ksiądz arcybiskup nie wtrąca się w sprawy miejskie. Nie mogę powiedzieć o nim nic złego - stwierdził w wywiadzie dla portalu interia.pl prezydent Krakowa.

Jacek Majchrowski pytany był też o pożar archiwum urzędu miasta, z którym przez wiele dni walczyli strażacy.

d26ntia

- To było archiwum, które pozostawało naszym oczkiem w głowie. W ogóle było pierwszym archiwum samorządowym, wybudowanym w Polsce od podstaw. Było pewnie najnowocześniejszym archiwum w naszym kraju, a i tak to nic nie dało - stwierdził.

- Nie mnie osądzać - odparł pytany, czy to właśnie nie nowoczesność konstrukcji stała się jej zgubą. - Obiekt będą badać nadzór budowlany, prokuratura z policją i straż pożarna. Sądzę, że dopiero jak będziemy mieli jakieś wieści od nich, co mogło być przyczyną pożaru, będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Dziś wszyscy wiemy tyle samo - dodał.

Zgodził się z porównaniem pożaru archiwum do zatonięcia Titanica. - Tak to jest. Zresztą w archiwum też były grodzie, które powinny się zamykać i dławić pożar w konkretnej części budynku. Na Titanicu było podobnie, bo tam też były takie grodzie, które się nie zamknęły. Coś tu nie zadziałało. Nie wiem co i nie wiem dlaczego - stwierdził Jacek Majchrowski.

Jacek Majchrowski o abp Marku Jędraszewskim: w rozmowie jest bardzo sympatyczną osobą

Pytany o sprawę przydziału mieszkania dla małopolskiej kurator Barbary Nowak i jej męża, która wzbudziła wiele kontrowersji, odparł, że "dostali to mieszkanie w ramach akcji, którą prowadzimy od wielu lat - staramy się wyprowadzić nauczycieli mieszkających w szkołach i mamy obowiązek zapewnić im mieszkanie zastępcze, nie badając ich sytuacji finansowej".

d26ntia

Szymon Hołownia: abp Jędraszewski nie wziął się z kosmosu

- Takie są przepisy. Nowakowie nie są jedyni, zostało kilkadziesiąt takich osób. Dzieje się tak zwłaszcza w Nowej Hucie - mówił Jacek Majchrowski.

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26ntia

Podziel się opinią

Share
d26ntia
d26ntia
Więcej tematów