Trwa ładowanie...
deo4rcw

Protesty kobiet. Abp Marek Jędraszewski: przejawy zagubienia

Protesty kobiet po decyzji Trybunału Konstytucyjnego nie ustają. Za naruszenie kompromisu aborcyjnego krytykowani są politycy koalicji Prawa i Sprawiedliwości, ale także kościelni hierarchowie. Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski mówi o "zagubieniu człowieczeństwa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty kobiet. Abp Marek Jędraszewski: przejawy zagubienia
Protesty kobiet. Abp Marek Jędraszewski: przejawy zagubienia (Getty Images, Fot: Artur Widak, NurPhoto)
deo4rcw

Poniedziałkowe protesty odbyły się w kilkuset miejscowościach, a z zapowiedzi w mediach społecznościowych wynika, że kobiety wyjdą na ulice również w kolejnych dniach. Do ostatnich wydarzeń w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" odniósł się wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

- To są budzące wielki smutek i ogromne zatroskanie przejawy zagubienia przez niektórych ludzi istoty swego człowieczeństwa, które musi przejawiać się w tym, że - mówiąc językiem biblijnym, używanym przez Emmanuela Levinasa, jednego z największych myślicieli XX wieku - nie wolno nam być Kainami - powiedział metropolita krakowski.

Zobacz też: Strajk Kobiet. Anna Korcz o aborcji ze względu na wady płodu: ja bym się zastanowiła

Abp Jędraszewski dodał, że ludzie powinni stać "na straży życia drugiego człowieka, zwłaszcza bezbronnego i słabego".

deo4rcw

Wiceprzewodniczący KEP stwierdził, że "jedynie Kościół katolicki jest tą instytucją, która w sposób konsekwentny i jasny stoi na straży świętości i godności każdego ludzkiego życia od chwili jego poczęcia do momentu naturalnej śmierci".

Protesty kobiet. Abp Jędraszewski: Kościół na celowniku

Zdaniem hierarchy Kościół katolicki znalazł się na "celowniku sił, które uważają, że aborcja jest prawem człowieka". Dodał, że chodzi o działanie "zarówno w wymiarze globalnym, jak i naszego społeczeństwa".

- Jak zatem ocalić siebie i innych? Pan Jezus powiedział apostołom, że pewien rodzaj złych duchów "można wyrzucić tylko modlitwą i postem" - powiedział abp Jędraszewski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

deo4rcw

Zaapelował również do wierzących, aby w każdej rodzinie odmawiano codziennie przynajmniej jeden dziesiątek różańca w intencji naszej ojczyzny.

Protesty kobiet. Abp Marek Jędraszewski: niespotykana agresja

Przypomnijmy: do protestu kobiet i incydentów w kościołach abp Jędraszewski odniósł się także w poniedziałkowym komunikacie. Metropolita krakowski napisał, że "dzieje się coś bardzo niedobrego".

"To przyjmuje wyrazy świadczące o wielkim niezrozumieniu, czym jest człowiek, czym jest życie, począwszy od chwili poczęcia do momentu naturalnej śmierci" - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

deo4rcw

Podziel się opinią

Share
deo4rcw
deo4rcw
Więcej tematów