Trwa ładowanie...
d24hus9

Grzegorz Gorczyca

Najnowsze informacje
1.0
(7 głosów)
Oceń:
Partie:

Wolni i Solidarni (od 2016 roku, koordynator partii na Małopolskę)

d24hus9
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Grzegorz Gorczyca jest polskim politykiem samorządowym. Dawniej związany był z Solidarnością Małopolską, dziś działa w partii Wolni i Solidarni.

Grzegorz Gorczyca – kariera zawodowa

Grzegorz Gorczyca z zawodu jest leśnikiem. Ukończył studia wyższe w tym kierunku, uzyskując tytuł magistra. W latach 80. działał w organizacjach opozycyjnych. Związany był między innymi z niezależnym ruchem wydawniczym. Grzegorz Gorczyca działał także w NZSS Solidarność, a w latach 1989-1993 pełnił funkcje członka zarządu Solidarności Małopolskiej.

Praca zawodowa Grzegorza Gorczycy, wbrew pozorom niezwiązana była z leśnictwem. Od 1995 do 2012 roku polityk pracował w spółce Auxilium. W firmie tej pełnił funkcję prezesa oraz dyrektora zarządzającego. Poza tym Grzegorz Gorczyca prowadził działalność jako doradca podatkowy i giełdowy, posiadając uprawnienia doradcy rynku akcji New Connect.

W 2016 roku Grzegorz Gorczyca rozpoczął pracę w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku Dyrektora Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości. Rok później objął urząd dyrektora generalnego urzędu. Po złożeniu rezygnacji otrzymał posadę w Regionalnej Izbie Obrachunkowej.

Grzegorz Gorczyca w polityce

Z polityką Grzegorz Gorczyca związany jest od lat 80. W 2016 roku dołączył do partii Wolni i Solidarni, założonej przez Kornela Morawieckiego. W 2018 roku zgłosił chęć kandydowania na prezydenta Krakowa w wyborach samorządowych 2018. Najpoważniejsi rywale Grzegorza Gorczycy to Małgorzata Wassermann z Prawa i Sprawiedliwości, a także dotychczasowy prezydent miasta, Jacek Majchrowski, wspierany przez Koalicję Obywatelską.

Grzegorz Gorczyca – odznaczenia

Grzegorz Gorczyca za swoją działalność opozycyjną w PRL otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Został odznaczony ponadto Krzyżem Wolności i Solidarności. Posiada status kombatanta opozycji antykomunistycznej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24hus9
d24hus9
d24hus9
Więcej tematów
d24hus9