Trwa ładowanie...
d2xp80v

Tadeusz Zysk

Najnowsze informacje
1.9
(11 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Poręba-Kocęby

Partie:
d2xp80v
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, fot: Jacek Turczyk

Tadeusz Zysk to polski socjolog, wydawca literacki i polityk.

Tadeusz Zysk – życiorys

Tadeusz Zysk urodził się 28 czerwca 1953 roku w niewielkiej mazowieckiej miejscowości Poręba-Kocęby. Ukończył technikum chemiczne w Bydgoszczy, Następnie studiował na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza socjologię i psychologię. W 1984 roku uzyskał tytuł naukowy doktora nauk społecznych. Od 1982 do 1990 roku Tadeusz Zysk pracował w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk.

W 1990 roku Tadeusz Zysk założył wraz z Tomaszem Szponderem Dom Wydawniczy „Rebis”. Za działalność w jego ramach otrzymał w 1993 roku Śląfkę, czyli nagrodę Śląskiego Klubu Fantastyki, w kategorii „Wydawca”. W tym samym roku Tadeusz Zysk stworzył wydawnictwo Zysk i S-ka. W 2014 roku znalazł się na 28. miejscu listy najbardziej wpływowych Polaków tygodnika „Wprost”.

Tadeusz Zysk – działalność polityczna

Tadeusz Zysk związany jest z ugrupowaniem Prawo i Sprawiedliwość. Z jego ramienia bez powodzenia kandydował do Sejmu w wyborach samorządowych w 2015 roku. Na początku 2017 roku ogłosił wolę startu w wyborach samorządowych 2018 na prezydenta Poznania. W kwietniu 2018 roku kandydatura Tadeusza Zyska na to stanowisko została oficjalnie ogłoszona przez Jarosława Kaczyńskiego.

Tadeusz Zysk – wybory samorządowe 2018

Tadeusz Zysk wystartował w wyborach prezydenckich miasta Poznania jako kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość. Jedną z obietnic wyborczych Tadeusza Zyska jest usprawnienie komunikacji w mieście poprzez zbudowanie premetra, czyli lekkiej kolei miejskiej. Kandydat chce też umożliwić młodym kupowanie mieszkań i zwiększyć kompetencje Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.

Pozostali kandydaci ubiegający się o stanowisko prezydenta Poznania, a przy tym konkurenci Tadeusza Zyska, to:

Tadeusz Zysk – życie prywatne

Wydawca jest żonaty i ma czterech synów. Żoną Tadeusza Zyska jest Aldona Zysk, również psycholog. Para poznała się podczas studiów.

Tadeusz Zysk od 1998 roku jest właścicielem zabytkowego, klasycystycznego dworu w Brzóstkowie wraz z całym zespołem dworskim. Po przeprowadzeniu prac konserwatorskich i remontowych wydawca zamieszkał w nim wraz z rodziną.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xp80v
d2xp80v
d2xp80v
Więcej tematów
d2xp80v