Trwa ładowanie...
d3nh2l8

Jarosław Pucek

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Poznań

Partie:

PO - Platforma Obywatelska (do 2014 roku, członek)

Unia Wolności (były członek)

d3nh2l8
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, fot: Adam Ciereszko

Jarosław Pucek jest prawnikiem i politykiem związanym przez pewien czas z Unią Wolności oraz Platformą Obywatelską. Znany jest jako osoba zaangażowania w piłkę nożną i kibic Lecha Poznań. W 2018 roku wystartował w wyborach na prezydenta Poznania.

Jarosław Pucek – działalność zawodowa

Wykształcenie Jarosław Pucek zdobywał na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie skończył prawo. Z zawodu Pucek jest radcą prawnym i prowadzi własną kancelarię, a w latach 2009–2015 pełnił funkcję dyrektora Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Jarosław Pucek – zaangażowanie w sport

Aktywność Jarosława Pucka w przestrzeni publicznej szczególnie zapisała się w pamięci mieszkańców Poznania w kontekście środowiska kibicowskiego. Chodzi tu głównie o popularność Jarosława Pucka wśród kibiców Lecha Poznań. Radca należał do stowarzyszenia kibiców "Wiara Lecha", które oficjalnie funkcjonowało w latach 2004–2013.

Jarosław Pucek – działalność polityczna

Jarosław Pucek należał do Unii Wolności, a później do Platformy Obywatelskiej, z członkostwa w której zrezygnował w 2014 roku. Współpracował z Ryszardem Grobelnym, prezydentem Poznania od 1998 do 2014 roku – właśnie z listy komitetu Grobelnego (KWW Teraz Wielkopolska) wystartował do sejmiku województwa wielkopolskiego, jednak bez powodzenia.

Jarosław Pucek w wyborach na prezydenta Poznania 2018

Jarosław Pucek wziął udział w wyborach na prezydenta Poznania w 2018 roku jako kandydat bezpartyjny z Komitetu Dobro Miasta. Konkurentami Jarosława Pucka w walce o stanowisko prezydenta są:

Jarosław Pucek – życie prywatne

Jarosław Pucek pochodzi z Poznania, ale mieszka wraz z rodziną w leżących nieopodal miasta Siekierkach Wielkich.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nh2l8
d3nh2l8
d3nh2l8
Więcej tematów
d3nh2l8