ycipk-34rd6b
ycipk-34rd6b

Jarosław Pucek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Jarosław Pucek, kandydat na prezydenta Poznania w wyborach 2018 PAP Baza Zdjęć Archiwum
Podziel się
ycipk-34rd6b

Jarosław Pucek jest prawnikiem i politykiem związanym przez pewien czas z Unią Wolności oraz Platformą Obywatelską. Znany jest jako osoba zaangażowania w piłkę nożną i kibic Lecha Poznań. W 2018 roku wystartował w wyborach na prezydenta Poznania.

Jarosław Pucek – działalność zawodowa

Wykształcenie Jarosław Pucek zdobywał na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie skończył prawo. Z zawodu Pucek jest radcą prawnym i prowadzi własną kancelarię, a w latach 2009–2015 pełnił funkcję dyrektora Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Jarosław Pucek – zaangażowanie w sport

Aktywność Jarosława Pucka w przestrzeni publicznej szczególnie zapisała się w pamięci mieszkańców Poznania w kontekście środowiska kibicowskiego. Chodzi tu głównie o popularność Jarosława Pucka wśród kibiców Lecha Poznań. Radca należał do stowarzyszenia kibiców "Wiara Lecha", które oficjalnie funkcjonowało w latach 2004–2013.

ycipk-34rd6b

Jarosław Pucek – działalność polityczna

Jarosław Pucek należał do Unii Wolności, a później do Platformy Obywatelskiej, z członkostwa w której zrezygnował w 2014 roku. Współpracował z Ryszardem Grobelnym, prezydentem Poznania od 1998 do 2014 roku – właśnie z listy komitetu Grobelnego (KWW Teraz Wielkopolska) wystartował do sejmiku województwa wielkopolskiego, jednak bez powodzenia.

Jarosław Pucek w wyborach na prezydenta Poznania 2018

Jarosław Pucek wziął udział w wyborach na prezydenta Poznania w 2018 roku jako kandydat bezpartyjny z Komitetu Dobro Miasta. Konkurentami Jarosława Pucka w walce o stanowisko prezydenta są:

Jarosław Pucek – życie prywatne

ycipk-34rd6b

Jarosław Pucek pochodzi z Poznania, ale mieszka wraz z rodziną w leżących nieopodal miasta Siekierkach Wielkich.

Data urodzenia

10.01.1976

Miejsce urodzenia

Poznań

Profesja

radca prawny, polityk

Partie

PO - Platforma Obywatelska (do 2014 roku, członek)

Unia Wolności (były członek)

ycipk-34rd6b
ycipk-34rd6b