Prawo do miasta
Prawo do miasta, jak sami o sobie mówią członkowie stowarzyszenia, to grupa aktywistów, którzy działają na rzecz Poznania, aby uczynić miasto zarządzanym demokratycznie i sprawiedliwie. Nie mniej ważne jest dla nich także prawo pojedynczego mieszkańca do korzystania z wartości i zasobów, jakie oferuje przestrzeń miejska.
Prawo do miasta – struktura
Prezesem Zarządu koalicji społecznej Prawo do miasta jest Dorota Bonk-Hammermeister, a w działaniach wspierają ją w Wiceprezesi Zarządu: Andrzej Lech i Piotr Kowalczyk. Sam zarząd ugrupowania Prawa do miasta składa się z członków w postaci: Marka Nowaka, Tomasza Wierzbickiego, Anny Marii Stęsik i Antoniny Kijewskiej.
Co więcej główna siedziba stowarzyszenia Prawo do miasta znajduje się na ul. Romana Dmowskiego 37 w Poznaniu.
Prawo do miasta – wybory samorządowe 2018
Prawo do miasta, będąc koalicją społeczną, zrzesza działających w Poznaniu aktywistów należących do różnych stowarzyszeń w tym: Rowerowy Poznań, Ulepsz Poznań, Kolektyw Kąpielisko czy Inwestycje dla Poznania, a do jej bardziej znanych członków należy m.in. Maciej Wudarski, będący wiceprezydentem Poznania, czy radny Tomasz Wierzbicki.
Ciekawostką jest również fakt, że na listach kandydatów przedstawionych w wyborach samorządowych 2018 przez Prawo do miasta są w większości kobiety (w stosunku 24 kobiet do 22 mężczyzn).
W ten sposób kandydatem na prezydenta Poznania jest Dorota Bonk-Hammermeister, którą jest również jedynką w Okręgu Wyborczym 1 (Łazarz, Jeżyce, Wilda). Ponadto Okręg Wyborczy 2 (Sołacz, Winiary, Winogrady, Wola) otwiera Bożena Mikołajczak, a na czele listy w Okręgu Wyborczym 3 (Wschodnia część Poznania i Stare Miasto) stoi Krzysztof Bartosiak Radny. Oprócz tego listę OW 4 (południe Poznania i Rataje) otwiera Andrzej Janowski, jedynka na liście w Okręgu Wyborczym 5 (Grunwald, Górczyn) przypadła Dorocie Łodziak, a Okręg Wyborczy 6 (północny Poznań) otwiera Filip Schmidt.
Główna siedziba | ul. Romana Dmowskiego 37, 60-222 Poznań |
Typ organizacji | Stowarzyszenie |
Cele | - wspieranie lokalnej edukacji i rozwój placówek kształcących zarówno dzieci, młodzież jak i seniorów; |
Ważniejsi członkowie |
Komentarze