Trwa ładowanie...
d310zcv

Kosma Złotowski

Najnowsze informacje
2.7
(19 głosów)
Oceń:
d310zcv
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Kosma Złotowski jest posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji i kandydatem na eurodepudowanego w wyborach 2019. W latach 90. sprawował funkcję prezydenta Bydgoszczy.

Kosma Złotowski – biografia

Kosma Złotowski urodził się 14 stycznia 1964 roku w Bydgoszczy. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie uzyskał tytuł Master of Business Administration na Dominican University w Chicago. Jest nie tylko politykiem, ale i dziennikarzem. W latach 90. pracował w powstającej dopiero placówce TVP Bydgoszcz oraz prowadził własną firmę z branży produkcji telewizyjnej.

Kosma Złotowski – działaność polityczna

Początek działalności politycznej Kosmy Złotowskiego wyznaczyło wstąpienie w 1990 roku do partii Porozumienie Centrum, a po dziewięciu latach – do Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów. W PPChD Złotowski był do 2002 roku. Potem przez krótki czas należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W szeregach Prawa i Sprawiedliwości działa niemal tak długo, jak długo istnieje to ugrupowanie.

Kosma Złotowski w Bydgoszczy był nie tylko prezenterem telewizji regionalnej, lecz także prezydentem – najmłodszym w Polsce. Funkcję tę sprawował przez rok (1995–1996).

Wcześniej bez powodzenia startował w wyborach do Sejmu I kadencji. Mandat poselski uzyskał dopiero w III kadencji. Jako poseł był twórcą sejmowego Zespołu na rzecz Społeczeństwa Informacyjnego. W 2005 roku został wybrany na senatora i zastępcę przewodniczącego Komisji ds. Unii Europejskiej. Po wyborach samorządowych 2011 ponownie zasiadł w ławie poselskiej.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Złotowski startuje już po raz trzeci. W 2004 roku nie zdobył mandatu, ale został eurodeputowanym 10 lat później. Obecnie reprezentuje nasz kraj w Komisji Transportu i Turystyki oraz w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych jako członek Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. W wyborach do PE 2019 otrzymał pierwszą pozycję na liście Prawa i Sprawiedliwości z okręgu 2 (województwa kujawsko-pomorskiego).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d310zcv
d310zcv
d310zcv
Więcej tematów
d310zcv