Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Europoseł Kosma Złotowski apeluje o datki na Kościół

- Nasze parafie żyją materialnie dzięki nam. Nie zapominajmy o tym! Każda parafia ma swoje konto bankowe - podkreśla Kosma Złotowski i apeluje o przekazywanie datków na Kościół, bo jak twierdzi: "zdalna msza pozbawia nas możliwości wsparcia wspólnoty".

Share
Koronawirus w Polsce. Europoseł Kosma Złotowski apeluje o datki na KościółŹródło: East News
d19nevz

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości swój apel zamieścił na Facebooku.

Koronawirus w Polsce. Kosma Złotowski a msze święte

Polityk odniósł się do decyzji Konferencji Episkopatu Polski, która w wydanym komunikacie zaleca biskupom, aby nie nakazywali wiernym uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej.

Decyzja została podjęta po tym, jak w piątek premier Mateusz Morawiecki wprowadził w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. To rozporządzenie skutkuje m.in. zakazem zgromadzeń powyżej 50 osób. Zakaz ten obejmuje także zgromadzenia religijne.

d19nevz

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Kosma Złotowski apeluje o datki

- No, tak! Koronawirus! Mamy dyspensę od osobistego uczestnictwa we mszy. W telewizji mamy możliwość uczestniczenia w nabożeństwie, możemy także uczestniczyć w mszach on line" - pisze Kosma Złotowski. Europoseł PiS podkreśla jednak, że "zdalna msza pozbawia nas możliwości: uczestnictwa w komunii świętej oraz wsparcia wspólnoty".

- Nasze parafie żyją materialnie dzięki nam. Nie zapominajmy o tym! Każda parafia ma swoje konto bankowe - tłumaczy i apeluje, by każda osoba, która przeżywała mszę święto z domu, przesłała datek na rzecz swojej parafii. - A do komunii przystąpimy w lepszych czasach - dodaje Kosma Złotowski.

Jak czytamy w raporcie Katolickiej Agencji Informacyjnej, w 2018 roku ze składki wiernych stanowiły ok. 80 proc. dochodów kościelnych. Reszta to wsparcie państwowe.

d19nevz

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d19nevz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19nevz
d19nevz
Więcej tematów