Trwa ładowanie...
dwmiji4

Koronawirus w Polsce. Jarosław Kaczyński był na niedzielnej mszy w kościele

Koronawirus w Polsce. Nie wszyscy korzystają z dyspensy od udziału w mszy świętej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński był w niedzielę w kościele. - Niedziela dzień święty, święcić trzeba - podkreślił Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.
Share
Koronawirus w Polsce. Jarosław Kaczyński osobiście uczestniczył we mszy
Koronawirus w Polsce. Jarosław Kaczyński osobiście uczestniczył we mszyŹródło: East News, Fot: Andrzej Iwanczuk
dwmiji4

Nie więcej niż 50 - tyle osób może przebywać w kościele. Ponadto, w związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach. Z dyspensy skorzystał między innymi Łukasz Szumowski, o czym mówił w programie WP #Newsroom. Nie zrobił tego z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak donosi "Super Express", Kaczyński był w niedzielę w kościele. "Niedzielne południe w Warszawie, opustoszałymi uliczkami warszawskiego Nowego Miasta mknie czarna limuzyna. Auto zatrzymuje się pod kościołem św. Benona, nawiasem mówiąc - patrona chorych. Ze skody wysiada sam… prezes PiS i kilku jego ochroniarzy" - czytamy.

W rozmowie z dziennikiem Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS, nie chciał odnieść się do sprawy. - Udział w mszy czy inne praktyki religijne są zupełnie prywatnymi sprawami każdego człowieka, dotyczy to też polityków czy członków partii, więc nie będę się na ten temat wypowiadał - podkreślił.

dwmiji4

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Udział Kaczyńskiego w niedzielnej mszy potwierdził z kolei Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. - Pan prezes, jak co niedziela, uczestniczył we mszy świętej. Natomiast jeśli chodzi o zachowanie ostrożności, to z tego co wiem, to w tym akurat kościele też były wydzielone miejsca, było liczenie osób uczestniczących we mszy świętej. Było to chyba dwadzieścia parę osób, więc wszelkie środki ostrożności zgodne z zaleceniami GIS zostały zachowane, a niedziela dzień święty, święcić trzeba - mówił w radiowej Trójce.

W niedzielę na mszy świętej był również były prezydent Lech Wałęsa. Wziął udział w nabożeństwie w kościele św. Stanisława Kostki w Gdańsku.

dwmiji4

Koronawirus w Polsce. Ograniczenia

Koronawirus zmienił życie w Polsce. Większość obywateli przebywa w domach. Zamknięto placówki oświatowe i kulturalne. Co więcej, biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach świętych. Polacy w większości popierają taką decyzję hierarchów Kościoła katolickiego.

Jak donosi "Rzeczpospolita", w Polsce ruszyły pierwsze śledztwa w sprawie osób, które złamały sanitarne zakazy i przerwały kwarantannę.

dwmiji4

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwmiji4

Podziel się opinią

Share
dwmiji4
dwmiji4
Więcej tematów