Trwa ładowanie...
d3465qd

To ona zawiadomiło policję o podłożonej bombie. Przez jej żart ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców

W ostatni poniedziałek płoccy policjanci zostali powiadomieni, że w piwnicy jednego z mieszkań została podłożona bomba. Funkcjonariusze podjęli natychmiastową interwencję, w wyniku której ewakuowano 60 mieszkańców. Alarm o podłożonej bombie okazał się fałszywy, policjantom udało się dotrzeć do sprawczyni całego zamieszania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja
Policja (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Adam Kliczek)
d3465qd

Ładunek wybuchowy miał być podłożony w piwnicy bloku przy ul. Kwiatka. Pirotechnicy z Płocka, Sierpca i Ciechanowa dokładnie sprawdzali piwnice tego i pobliskich budynków. Akcja policyjna zakończyła się o 1 w nocy, dopiero wtedy 60 ewakuowanych osób mogło bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu ustalili dane osoby, która wywołała fałszywy alarm. Okazało się, że to 16-letnia mieszkanka Płocka. Dziewczyna została zatrzymana w środę, w trakcie przesłuchania przyznała się, że to ona poinformowała policję o podłożonej bombie... dla żartu.

Sprawa nastolatki została skierowana do Wydziału Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Płocku, to właśnie tam zapadnie decyzja, jakie konsekwencje poniesie dziewczyna.

d3465qd

Podziel się opinią

Share

d3465qd

d3465qd
Więcej tematów