Trwa ładowanie...
d1ob151

Nie żyje były wiceszef MSWiA Zbigniew Rau

W wieku 45 lat w szpitalu w Nowym Tomyślu zmarł Zbigniew Rau - policjant, nauczyciel akademicki, współzałożyciel Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz wiceszef MSWiA w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Rau
Zbigniew Rau (Youtube.com, Fot: Telewizja Republika)
d1ob151

O śmierci Raua poinformował jego asystent Michał Laskowski-Szofer. Rau był jednym z twórców Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego - instytucji, która ma na celu łączenie ludzi świata nauki, sędziowskiego i prokuratorskiego, policji i i innych służb w pracach nad bezpieczeństwem wewnętrznym.

W 1997 r. Zbigniew Rau ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Dwa lata później uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę w policji łączył z pracą naukową. W 2001 r. uzyskał na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku stopień doktora nauk prawnych, broniąc pracy o przestępczości zorganizowanej i jej zwalczaniu. Występował jako ekspert w tej dziedzinie.

d1ob151

W maju 2007 roku został powołany na stanowisko wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, gdzie nadzorował działalność Policji, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. Jako wiceszef resortu promował stosowanie nowych technologii w zwalczaniu przestępczości - m.in. programów komputerowych do zwalczania cyberterroryzmu, wykrywania zagrożeń na lotniskach, identyfikacji biometrycznej osób. Był również współautorem nowelizacji ustawy o świadku koronnym, a także serii badań dotyczących tej instytucji prawa. Jego pogrzeb odbędzie się 21 stycznia w Poznaniu.

Zobacz też: Andrzej Duda nie leci do Jerozolimy. Były ambasador w USA: to było do załatwienia

d1ob151

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1ob151

d1ob151
d1ob151
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów