Trwa ładowanie...
dglfzzb

Adam Bodnar w Pałacu Prezydenckim. "Kurtuazyjne" spotkanie z Andrzejem Dudą

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z rzecznikiem praw obywatelskim Adamem Bodnarem. - Było to kurtuazyjne spotkanie dotyczące aktywności RPO - poinformował minister Paweł Mucha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda spotkał się z RPO
Andrzej Duda spotkał się z RPO (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dglfzzb

Spotkanie odbyło się w piątek w Pałacu Prezydenckim. Uczestniczyli w nim również podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Anna Surówka-Pasek, zastępca szefa Kancelarii Paweł Mucha oraz zastępczyni RPO Hanna Machińska.

- Było to kurtuazyjne spotkanie, na prośbę Adama Bodnara, dotyczące aktywności RPO, w tym m.in. Kongresu Praw Obywatelskich - powiedział Paweł Mucha. Rozmowy dotyczyły aktywności RPO, w tym m.in. Kongresu Praw Obywatelskich, który odbędzie się w grudniu.

Według komunikatu na stronie RPO, Adam Bodnar zaprosił prezydenta i jego przedstawicieli do uczestnictwa w III Kongresie Praw Obywatelskich, który odbędzie się 13 i 14 grudnia w Muzeum Polin w Warszawie.

dglfzzb

Podkreślono, że inne tematy rozmów dotyczyły: trudnej sytuacji związanej z funkcjonowaniem hospicjów, szczególnie na terenach wiejskich; krytycznego stanu psychiatrii dziecięcej w naszym kraju; pojawiających się przejawów dyskryminacji ze względu na wiek; spraw dotyczących ochrony środowiska i polityki klimatycznej. Omówiono również problemy związane z przeludnieniem w zakładach karnych.

Czytaj również - Adam Bodnar apeluje do prezydenta. Chodzi o Kodeks Karny

Jak zaznaczono w komunikacie RPO, uczestnicy spotkania podkreślali, że w każdym z poruszanych tematów potrzebne jest współdziałanie konstytucyjnych instytucji i organów państwa.

dglfzzb

Marian Banaś zrezygnuje? Sławomir Neumann tłumaczy zaostrzenie kursu PiS

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dglfzzb

Podziel się opinią

Share

dglfzzb

dglfzzb
Więcej tematów