Trwa ładowanie...
d1nmdgk

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin na kwarantannie

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin jest objęty kwarantanną. Powodem jest jego wizyta na Śląsku. W jednym ze spotkań brał udział górnik zakażony koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin objęty kwarantanną (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin objęty kwarantanną (zdjęcie ilustracyjne) (Materiały prasowe)
d1nmdgk

Informacja pojawiła się w poniedziałek wieczorem. Podał ją "Super Express".

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin na kwarantannie

Chwilę po godzinie 21 potwierdził ją sam Jacek Sasin w swoich mediach społecznościowych. "Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem" - czytamy na Twitterze.

d1nmdgk

Jak dodał polityk, obecnie przechodzi kwarantannę. "Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - informuje Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych od kilku dni nie pokazywał się w mediach. Ostatni raz w mediach aktywny był 19 maja, na antenie TVP Info.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin odwiedził górników na Śląsku

Jacek Sasin dwa tygodnie temu spotykał z górnikami i rozmawiał na temat sytuacji w branży, która z powodu epidemii koronawirusa na Śląsku jest obecnie szczególnie zagrożona. Codzienne dane pokazują, że właśnie w tym regionie odnotowuje się zdecydowaną większość zachorowań.

d1nmdgk

Rozmowy były konieczne, ponieważ do mediów dotarły plotki o możliwej blokadzie całego województwa. To właśnie Jacek Sasin, jako minister aktywów państwowych, odpowiada za polskie górnictwo, dlatego został oddelegowany do rozmów z pracownikami kopalń.

Jedno ze spotkań miało miejsce w kopalni KWK Budryk w Ornontowicach. - Absolutnie koronawirus nie jest i nie będzie żadnym pretekstem, żeby podejmować jakieś nadzwyczajne działania długofalowe - mówił podczas spotkania z pracownikami JSW.

- Moim głównym założeniem jest dążenie do tego, żeby górnicy nie tracili pracy i żebyśmy zapewnili bezpieczeństwo energetyczne Polsce - podkreślał Sasin.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1nmdgk

Podziel się opinią

Share
d1nmdgk
d1nmdgk
Więcej tematów