Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin na kwarantannie

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin jest objęty kwarantanną. Powodem jest jego wizyta na Śląsku. W jednym ze spotkań brał udział górnik zakażony koronawirusem.

Share
Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin na kwarantannieŹródło: Materiały prasowe
d3z4cio

Informacja pojawiła się w poniedziałek wieczorem. Podał ją "Super Express".

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin na kwarantannie

Chwilę po godzinie 21 potwierdził ją sam Jacek Sasin w swoich mediach społecznościowych. "Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem" - czytamy na Twitterze.

Jak dodał polityk, obecnie przechodzi kwarantannę. "Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - informuje Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych od kilku dni nie pokazywał się w mediach. Ostatni raz w mediach aktywny był 19 maja, na antenie TVP Info.

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. Polityk <a href="https://wiadomosci.wp.pl/lewica-komitet-wyborczy-sojusz-lewicy-demokratycznej-6420148179413121c">Lewicy</a> o <a href="https://wiadomosci.wp.pl/lukasz-szumowski-6217008534210177c">Łukaszu Szumowskim</a>: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin odwiedził górników na Śląsku

Jacek Sasin dwa tygodnie temu spotykał z górnikami i rozmawiał na temat sytuacji w branży, która z powodu epidemii koronawirusa na Śląsku jest obecnie szczególnie zagrożona. Codzienne dane pokazują, że właśnie w tym regionie odnotowuje się zdecydowaną większość zachorowań.

d3z4cio

Rozmowy były konieczne, ponieważ do mediów dotarły plotki o możliwej blokadzie całego województwa. To właśnie Jacek Sasin, jako minister aktywów państwowych, odpowiada za polskie górnictwo, dlatego został oddelegowany do rozmów z pracownikami kopalń.

Jedno ze spotkań miało miejsce w kopalni KWK Budryk w Ornontowicach. - Absolutnie koronawirus nie jest i nie będzie żadnym pretekstem, żeby podejmować jakieś nadzwyczajne działania długofalowe - mówił podczas spotkania z pracownikami JSW.

- Moim głównym założeniem jest dążenie do tego, żeby górnicy nie tracili pracy i żebyśmy zapewnili bezpieczeństwo energetyczne Polsce - podkreślał Sasin.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3z4cio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z4cio
d3z4cio
Więcej tematów