Trwa ładowanie...
d1lsoq2

Jarosław Sellin

Najnowsze informacje
2.9
(8 głosów)
Oceń:
d1lsoq2
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Jarosław Sellin jest politykiem Prawa i Sprawiedliwości oraz dziennikarzem. Od 2005 roku zasiada w ławie poselskiej i startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019.

Jarosław Sellin – życiorys

Jarosław Sellin urodził się 1 maja 1963 roku w Gdyni. Ukończył historię na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach pracował jako nauczyciel akademicki na UG. Na początku lat 90. publikował w tygodniku "Młoda Polska" (został wybrany na szefa działu politycznego). Był również zatrudniony w dwóch stacjach telewizyjnych – TVP i Polsacie jako prowadzący "Wiadomości", "Panoramy" oraz "Informacji".

Nazwisko Sellina kojarzone jest z młodym środowiskiem dziennikarskim (tzw. pampersów) zgrupowanym wokół Wiesława Walendziaka, który stał na czele Telewizji Polskiej w latach 1993–1996.

Jarosław Sellin – działaność polityczna

Jako polityk Jarosław Sellin działał już w latach 80. – należał do Ruchu Młodej Polski. Reprezentował stronę "Solidarności" w obradach Okrągłego Stołu. Przed powstaniem Prawa i Sprawiedliwości był członkiem kilku ugrupowań: Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, Koalicji Republikańskiej i Partii Konserwatywnej.

Pod koniec lat 90. Jarosław Sellin był rzecznikiem prasowym rządu Jerzego Buzka. Został również członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

W 2005 roku po raz pierwszy wystartował w wyborach samorządowych. Otrzymał mandat poselski zarówno w tej, jak i w późniejszych kadencjach Sejmu (V, VI, VII i VIII). W 2007 Sellin na krótko wystąpił z klubu Prawa i Sprawiedliwości, by stanąć na czele stowarzyszenia Pomorze XXI, a następnie znaleźć się wśród władz nowo powstałej parttii Polska Plus. Po rozwiązaniu ugrupowania ponownie stanął w szeregach PiS-u.

W 2014 roku kandydował do europarlamentu, jednak nie uzyskał mandatu. W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 znalazł się na drugiej pozycji komitetu PiS w okręgu 1, który obejmuje województwo pomorskie.

Jako lokalny patriota Jarosław Sellin angażuje się w inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego – lokalnej organizacji społeczno-kulturalnej, która dba o wszechstronny rozwój Pomorza.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lsoq2
d1lsoq2
d1lsoq2
Więcej tematów
d1lsoq2