Trwa ładowanie...
d2xkc7t

Wybory prezydenckie 2020. List Abp Marka Jędraszewskiego. Wzywa do głosowania na kandydata, "którego program jest bliski nauce Kościoła"

II tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. Wiernych archidiecezji krakowskiej do głosowania wezwał abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski napisał list, w którym namawia do wyboru kandydata, "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Abp Marek Jędraszewski wezwał wiernych do głosowania (zdjęcie ilustracyjne)
Wybory prezydenckie 2020. Abp Marek Jędraszewski wezwał wiernych do głosowania (zdjęcie ilustracyjne) (East News)
d2xkc7t

List pojawił się na stronie archidiecezji krakowskiej we wtorek. Abp Marek Jędraszewski wezwał wiernych do pójścia do urn. "W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, abyście w najbliższą niedzielę, jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich" - napisał metropolita.

Wybory prezydenckie. Abp Marek Jędraszewski wzywa do głosowania

Abp Jędraszewski zaapelował też o wybór kandydata, "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci".

d2xkc7t

Metropolita krakowski powołał się także na słowa papieża Polaka. "Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność. Wolność bowiem 'stale trzeba [na nowo] zdobywać, [gdyż] nie można jej tylko posiadać'" - pisał abp Marek Jędraszewski.

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

Wybory prezydenckie 2020. Abp Marek Jędraszewski apeluje do seniorów

List metropolity był skierowany głównie do osób starszych, "które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem". Jędraszewski podkreślił że przy akcie głosowania liczyć się będzie "właściwie ukształtowane sumienie".

d2xkc7t

To nie pierwszy raz, gdy abp Marek Jędraszewski wkracza w świat polityki. List metropolity krakowskiego może sugerować wybór konkretnego kandydata. Duchowny wielokrotnie uczestniczył w uroczystościach religijnych razem z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatni raz było to 18 czerwca 2020 roku, kiedy odprawił na Wawelu mszę w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich. Uczestniczyli w niej czołowi politycy partii rządzącej: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Elżbieta Witek, Mariusz Błaszczak, Piotr Gliński, Jacek Czaputowicz czy Beata Szydło.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów