Trwa ładowanie...
d4gveqk

Wiadomo, kto zostanie nowym wicemarszałkiem Sejmu

Chociaż już jest po rekonstrukcji rządu, na którą tak długo czekaliśmy, to jednak nie koniec zmian. Elżbieta Witek ma ponoć zastąpić Joachima Brudzińskiego na fotelu wicemarszałka Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Witek cieszy się dużym zaufaniem PiS
Elżbieta Witek cieszy się dużym zaufaniem PiS (East News)
d4gveqk

Telenowela pt. "Rekonstrukcja rządu" dobiegła już końca. Jednak ciągle pojawiają się nowe informacje.

Jak donosi wpoliyce.pl Elzbieta Witek zostanie wicemarszałkiem Sejmu. Sama nie chciała potwierdzić lub zdementować tych ustaleń. I choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to wydaje się, że to właśnie Witek będzie tą polityk, na którą padnie wybór kierownictwa PiS.

Rewolucja w rządzie

Zmiany w rządzie objęły kilka resortów. W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszki, Antoniego Macierewicza, Anny Streżyńskiej i Witolda Waszczykowskiego.

   WP.PL
(WP.PL)

Pojawiły się za to nowe nazwiska. Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ zastąpił Jacek Czaputowicz, a Błaszczaka - Joachim Brudziński, który stanął na czele MSWiA. Ministrem zdrowia jest teraz Łukasz Szumowski, ministrem inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, ministrem przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, a ministrem finansów - Teresa Czerwińska.

d4gveqk

Adamczyk, Błaszczak i Kowalczyk pozostali w rządzie, ale będą kierować innymi resortami niż do tej pory. Andrzejowi Adamczykowi od teraz podlega Ministerstwo Infrastruktury, Mariuszowi Błaszczakowi - MON, a Henrykowi Kowalczykowi - Ministerstwo Środowiska.

d4gveqk

Podziel się opinią

Share
d4gveqk
d4gveqk
Więcej tematów