Trwa ładowanie...
elżbieta witek

Wiadomo, kto zostanie nowym wicemarszałkiem Sejmu

Chociaż już jest po rekonstrukcji rządu, na którą tak długo czekaliśmy, to jednak nie koniec zmian. Elżbieta Witek ma ponoć zastąpić Joachima Brudzińskiego na fotelu wicemarszałka Sejmu.

Share
Wiadomo, kto zostanie nowym wicemarszałkiem Sejmu
Źródło: East News
d2rhu9s

Telenowela pt. "Rekonstrukcja rządu" dobiegła już końca. Jednak ciągle pojawiają się nowe informacje.

Jak donosi wpoliyce.pl Elzbieta Witek zostanie wicemarszałkiem Sejmu. Sama nie chciała potwierdzić lub zdementować tych ustaleń. I choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to wydaje się, że to właśnie Witek będzie tą polityk, na którą padnie wybór kierownictwa PiS.

d2rhu9s

Rewolucja w rządzie

Zmiany w rządzie objęły kilka resortów. W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszki, Antoniego Macierewicza, Anny Streżyńskiej i Witolda Waszczykowskiego.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Pojawiły się za to nowe nazwiska. Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ zastąpił Jacek Czaputowicz, a Błaszczaka - Joachim Brudziński, który stanął na czele MSWiA. Ministrem zdrowia jest teraz Łukasz Szumowski, ministrem inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, ministrem przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, a ministrem finansów - Teresa Czerwińska.

Adamczyk, Błaszczak i Kowalczyk pozostali w rządzie, ale będą kierować innymi resortami niż do tej pory. Andrzejowi Adamczykowi od teraz podlega Ministerstwo Infrastruktury, Mariuszowi Błaszczakowi - MON, a Henrykowi Kowalczykowi - Ministerstwo Środowiska.

d2rhu9s

Podziel się opinią

Share
d2rhu9s
d2rhu9s
Więcej tematów