Trwa ładowanie...
d3d9ap4

Konstanty Radziwiłł

Najnowsze informacje
3.2
(33 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wrocław

Organizacje:

Ministerstwo Zdrowia - MZ (2015 - 2017, minister zdrowia)

Partie:
d3d9ap4
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, fot: Radek Pietruszka

Polski lekarz, były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w Naczelnej Izbie Lekarskiej i były senator ur. 9 stycznia 1958 roku we Wrocławiu. Obecnie minister zdrowia.

Wykształcenie Konstantego Radziwiłła

Konstanty Radziwiłł wywodzi się z książęcego rodu Radziwiłłów. Ukończył studia na warszawskiej Akademii Medycznej (specjalizacja z zakresu medycyny ogólnej i medycyny rodzinnej). Od roku 2011 posiada stopień naukowy doktora. Konstanty Radziwiłł jest również absolwentem podyplomowego studium ekonomiki zdrowia.

Radziwiłł w polityce

W czasie studiów Konstanty Radziwiłł należał do NZS-u. Po zdobyciu dyplomu początkowo pracował w zawodzie. W roku 1996 założył własny zakład opieki zdrowotnej. W latach 2001-2010 stał na czele Naczelnej Rady Lekarskiej.

W roku 2015 wystartował w wyborach do Senatu z Listy Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymane w okręgu nr 41 poparcie wystarczyło do zdobycia mandatu senatorskiego. Po przejęciu władzy przez rząd Beaty Szydło, Konstanty Radziwiłł został mianowany ministrem zdrowia.

Po odwołaniu rządu i utworzeniu nowego pod wodzą Mateusza Morawieckiego otrzymał nominację do ponownego objęcia funkcji ministra zdrowia. Został jednak odwołany 9 stycznia 2018, a jego miejsce zajął Łukasz Szumowski.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d9ap4
d3d9ap4
d3d9ap4
Więcej tematów
d3d9ap4