Trwa ładowanie...

Awaria w "Czajce". Wojewoda mazowiecki odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu

Kolejna awaria kolektora odprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" budzi dużo emocji, a rządzący zarzucają władzom Warszawy zaniedbania. Rafał Trzaskowski odpiera ataki, twierdząc, że "ponosimy konsekwencje błędnej decyzji, podjętej w 2005 roku". - Niedopuszczalne jest przerzucanie winy na poprzedników - stwierdził wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Share
Awaria w "Czajce". Wojewoda mazowiecki odpowiada prezydentowi stolicy: przerzucanie winy na poprzedników niedopuszczalneAwaria w "Czajce". Wojewoda mazowiecki odpowiada prezydentowi stolicy: przerzucanie winy na poprzedników niedopuszczalneŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1prkn2

W niedzielę, podczas konferencji prasowej władz Warszawy, poświęconej awarii w "Czajce", Rafał Trzaskowski stwierdził, że "to, z czym mamy do czynienia, to przede wszystkim błędne decyzje, które były podejmowane w przeszłości". - Nie ulega żadnej wątpliwości, że mamy do czynienia z wadą systemową - tłumaczył.

- Już w 1999 roku została podjęta decyzja, która była wtedy uznawana za kontrowersyjną, żeby nie budować dwóch oczyszczalni ścieków, również po lewej stronie Wisły, ale żeby budować przesył. Ta decyzja została potwierdzona w roku 2005 - mówił Trzaskowski. Wspomniał też o decyzji z 2006 roku, wskutek której zmieniono projekt i poprowadzono dwie nitki przesyłu w jednym tunelu, nie w dwóch.

Przypomnijmy, że w 1999 roku prezydentem Warszawy był Paweł Piskorski, w 2005 - Lech Kaczyński. W 2006 roku funkcję prezydenta pełnił do lipca Mirosław Kochalski, a następnie Kazimierz Marcinkiewicz.

d1prkn2

- Służby Wojewody Mazowieckiego pozostają w stałym kontakcie ze służbami miejskimi, inspekcjami i instytucjami rządowymi zaangażowanymi w działania kryzysowe. Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz zminimalizowanie negatywnych skutków dla środowiska i to będzie priorytetem działań rządowych - oświadczył w niedzielę wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wojewoda odniósł się też do słów prezydenta Warszawy. - Gospodarowanie ściekami to zadanie samorządu, tak więc odpowiedzialność za przyczyny i skutki zaistniałej sytuacji ponoszą w pierwszej kolejności władze miasta, które od 14 lat są związane z jedną formacją polityczną. Niedopuszczalne jest przerzucanie winy na poprzedników – stwierdził Konstanty Radziwiłł.

Źródło: gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1prkn2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1prkn2
d1prkn2
Więcej tematów