Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli i egzamin gimnazjalny. Sławomir Broniarz: osoby z uprawnieniami pedagogicznymi też mogą być pedofilami

Strajk nauczycieli cały czas trwa, mimo to w większości szkół w Polsce egzaminy gimnazjalne się odbyły. Komisje zostały zasilone przez emerytowanych nauczycieli, katechetów, pracowników kuratoriów, a nawet leśników. Zdaniem ZNP to, że w egzaminach wzięły udział osoby z zewnątrz, może stanowić zagrożenie dla uczniów.

Strajk nauczycieli i egzamin gimnazjalny. Sławomir Broniarz: osoby z uprawnieniami pedagogicznymi też mogą być pedofilamiŹródło: East News
d2339l7
d2339l7

Egzaminy gimnazjalne udało się zorganizować w większości szkół w Polsce. Pierwsza część egzaminu - z historii i WOS - nie odbyła się w trzech szkołach. Druga - z języka polskiego - zaledwie w jednej. 

Trwa łączenie
17:19, 10.04.2019

Z informacji władz wynika, że bez komplikacji przebiegły także egzaminy na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce.

Komentuj
17:15, 10.04.2019

"Do egzaminu przystąpiło ponad 351 000 uczniów III klasy gimnazjum z ponad 7 300 szkół w całym kraju" - poinformowało w komunikacie MEN.

Komentuj
16:56, 10.04.2019

Władze woj. śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego poinformowały,  że u nich egzaminy gimnazjalne odbyły się bez zakłóceń.


Komentuj
16:41, 10.04.2019

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak podkreślił, że pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych w dolnośląskich szkołach przebiegał bez zakłóceń. Dziękuję za to Dolnoślązakom, którzy zgłosili się do pomocy przy przeprowadzaniu egzaminów, dyrektorom szkoły, samorządowcom, nauczycielom, którzy zdecydowali się zawiesić na ten czas strajk, oraz kuratorium - powiedział wojewoda.

Poinformował też, że do czwartkowego egzaminu potrzeba 460 osób do komisji egzaminacyjnych.

5
16:26, 10.04.2019

Wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński powiedział także, że są samorządy, w których płaci się osobom z zewnątrz za udział w komisjach egzaminacyjnych. - Są samorządy, które płacą tym osobom z zewnątrz nawet 450 zł dziennie. Mówię o Zgierzu. Do tej pory mówiono nam, że praca nauczyciela, który przychodzi na egzamin jest traktowana jako wolontariat. Okazuje się, że można znaleźć pieniądze. W Chełmie 100 zł, w Rybniku 220 zł - powiedział.

Zweryfikowaliśmy te informacje. Ile za godzinę pracy dostanie egzaminator-wolontariusz? 

32
Złoty Pies

U nas we wsi pilnujom nas na egzaminie świnie i krowy, bo kasę dostały.

Fiołkowy Kogut

Wstydu nie macie tak grać dziećmi

Zosia Samosia

Dlaczego do tej pory, od wielu wielu lat nie płaci się godnie za egzaminy nauczycielom??

Wszystkie komentarze (32)
16:21, 10.04.2019
11
15:58, 10.04.2019

- Chciałem zapytać, gdzie jest pan premier. Przy tak masowym proteście, największym od 1993 roku strajku, najbardziej powszechnym, w sytuacji, kiedy ponad 2 mln dzieciaków nie chodzi do szkół, jest to sytuacja kryzysowa, a premiera nie ma. Tego, który podejmuje decyzje i rozdaje pieniądze na krowy, świnie, a nie znajduje na nauczycieli, też nie ma dzisiaj – mówił na konferencji prasowej lider Wiosny, Robert Biedroń. 

89
Kasztanowy Rekin

Biedroń zaprzepaściłeś Słupsk a teraz szukasz premiera Polski. W Internecie jest adres, gdzie Urzad Rady Ministrów, chyba że prowincjusz nie naumiał się szukać...

Spiżowy Mors

prostak gazet nie czyta?Premier w Brukseli załatwia ważne sprawy a ty jeno jątrzysz.

Herbaciany Pies

Pierwszy Gay RP zabrał głos :) tylko patrzeć jak Człowiek Koń się odezwie 😂😂

Wszystkie komentarze (89)
15:37, 10.04.2019

Na słowa Sławomira Broniarza, że :nawet pedofil może mieć uprawnienia pedagogiczne" zareagował radny PiS z Warszawy, były rzecznik ministra sprawiedliości Sebastian Kaleta.


28
15:20, 10.04.2019

Wiceszef MEN Maciej Kopeć: - Apeluję do prezesa ZNP, aby nie straszył rodziców i uczniów; rozporządzenie ws. egzaminów jest zgodne z prawem.   

15
15:19, 10.04.2019

Nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie - jak informuje Radio Kraków - napisali list otwarty do Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy, która była nauczycielką w tej szkole. Nauczyciele z "dwójki" zarzucają Pierwszej Damie, że nie okazuje solidarności ze strajkującymi, mimo że powinna wiedzieć, jak wyglądają realia pracy w oświacie. "Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji. Jesteśmy zbulwersowani sposobem, w jaki degradowany jest cały system szkolnictwa, tak ciężko wypracowany przez ostatnie dekady. Czy naprawdę nie czujesz potrzeby zabrania głosu w naszej obronie i przeciwstawienia się medialnej fali nienawiści uderzającej w godność zawodu nauczyciela?" - napisali w liście otwartym. 

51
Żółty Krokodyl

popieram nauczycieli, też jestem zbulwersowana brakiem reakcji Pani Dudy.Nauczyciele nie dajcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lawendowy Niedźwiedź

Dudowa ma na was wylane, jej mąż wystarczająco dożo zarabia by ta "pierwsza dama" zajmowała się tak drobnymi (dla niej) sprawami. Człowiek ze wsi wychodzi ale wieś z człowieka nigdy.

Złocisty Mors

A co ma komentować Agata Duda.Ona dobrze wie że wam nic nie dzieje .Tylko szczekacie jak wam Broniarz karze.Hahaha

Wszystkie komentarze (51)
15:14, 10.04.2019

Wynagrodzenie dla osób pracujących w komisjach egzaminacyjnych? -  Nie jesteśmy w stanie zweryfikować informacji, ale możemy podziękować za takie wsparcie dla wolontariuszy - stwierdziła szefowa MEN.

11
15:12, 10.04.2019

W czwartek wieczorem, jak informuje portal wyborcza.pl,  mieszkańcy Poznania spotkają się na placu Wolności, by stworzyć łańcuch światła w geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami.

14
15:10, 10.04.2019

- Egzamin z historii nie odbył się w trzech szkołach. Wynikało to z niekompletnych zespołów egzaminujących - podsumował szef CKE Marcin Smolik 

Komentuj
15:09, 10.04.2019

- Wszystkie egzaminy z języka polskiego przebiegły zgodnie z prawem i zgodnie z procedurami, została nam tylko jedna szkoła, która nie przeprowadziła egzaminu z języka polskiego i historii - stwierdziła minister edukacji Anna Zalewska. Ponowiła także prośbę o zgłaszanie się osób, które są chetne do zasiadania w komisjach egzaminacyjnych. -  W bazie MEN mamy ponad siedem tysięcy chętnych do wspierania prac komisji egzaminacyjnych. W piątek, podczas egzaminów językowych, potrzeba ich będzie więcej - zaznaczyła.

Komentuj
14:51, 10.04.2019
Komentuj
14:37, 10.04.2019

- Uważam, że te rozmowy wciąż jeszcze nie są zakończone. Ciągle trwają. My nie zerwaliśmy wczoraj rozmów. Żadna ze stron tego nie zrobiła.Tylko przypomnę, że pani przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, Dorota Gardias na zakończenie spotkania powiedziała, że czeka na sygnał i w każdej chwili jest gotowa, byśmy wznowili rozmowy - tak wicepremier Szydło odpowiedziała na pytanie czy rząd rozważa powołanie mediatora do negocjacji z przedstawicielami nauczycieli, jak proponował wcześniej ZNP.


25
14:26, 10.04.2019

- Nie jestem nauczycielem, ale słowa wiceprzewodniczącego ZNP, który powiedział, że "nauczyciele przegrywają z trzodą chlewną" nie przystoją pedagogowi. Jesteśmy gotowi podpisać porozumienie w każdej chwili - zadeklarowała była szefowa rządu. 

44
Błękitny Jeż

A która część tego zdania jest nieprzyzwoita?

Malachitowa Pantera

do roboty

Emeryt

PIS podzielilo Polakow.

Wszystkie komentarze (44)
14:17, 10.04.2019

Egzaminy przebiegły spokojnie, były dwa czy trzy przypadki, gdzie młodzież nie przystąpiła do egzaminu - mówiła premier.

9
14:16, 10.04.2019

Chcę bardzo serdecznie podziękować nauczycielom, dyrektorom szkół wojewodom za to, że młodzież mogła przystąpić dzisiaj do egzaminu. Podziękować za to, że państwo zdaliście dzisiaj egzamin - stwierdziła na konferencji prasowej wicepremier Beata Szydło.

12
14:10, 10.04.2019

- Sytuacja jest dynamiczna. Potwierdzam fakt radykalizacji niektórych grup. Podkreślałem w rozmowie z premier Szydło, że musi ona wziąć pod uwagę, że sytuacja może się wyjąć spod kontroli - mówił na konferencji Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych. 

13
13:51, 10.04.2019

-  Ze strony FZZ jest rozważana opcja zawieszenia strajku na czas świąt - powiedział  Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych.

95
Brzoskwiniowa Pantera

Niech idą, bo z ich poziomem wiedzy gotowi kolędy śpiewać.

Złoty Krokodyl

A czemu zawieszam strajk na czas świąt? Aha wtedy to nikogo to nie dotyczy to mogę siedzieć w domu, A jak chodzi o uczniów to strajkuje ... smutne to

Morski Rekin

500 + dostali, a innym utrudniają

Wszystkie komentarze (95)
13:47, 10.04.2019
2
13:19, 10.04.2019

Dziś pierwszy dzień egzaminów. Sam fakt, że nauczyciele wzięli w nich udział, nie zakłóca strajku - powiedział Sławomir Broniarz na konferencji prasowej. Dodał, że nigdy nauczyciel od dziecka nie odszedł, a to, że egzamin odbywa się w takij nerwowej atmosferze, jest winą rządu.


- Oliwy do ognia dolał wczoraj premier Morawiecki. Propozycja "okrągłego stołu" jest w bardzo specyficznym momencie. To data, która pokazuje, że premierowi nie zależy na rozwiązaniu konfliktu - powiedział.


Podkreślił, że ZNP nie rozważa zawieszenia strajku. - Jesteśmy przygotowani na różnego rodzaju działania - dodał.24
13:01, 10.04.2019

Strajk nauczycieli. Prócz poparcia są też głosy krytyki.

81
Lawendowy Gawron

Brak wychowawcy przy uczniach w dniu dzisiejszym, w którym zdawali egzamin, to skandal. Nazywają się pedagogami... Postawa ich to jedno wielkie kłamstwo

Lawendowy Rekin

nauczyciele kturzy nie odchodza od ucznia to patrioci dzieki wam zato

Czapla szara

To teraz się łapówki wręcza za egzaminy?

Wszystkie komentarze (81)
12:54, 10.04.2019

Strajk nauczycieli. Jest komunikat Solidarności.

31
Patynowy Chrząszcz

Wioślarzem byłes wspaniałym ale jak narzie posłem PO wskim jesteś tragicznym KODOowców

Oliwkowy Kangur

A kto wystawi oceny roczne maturzystom?

Miętowy Zając

Jeśli praca nie odpowiada, to jak każdy inny powinien sobie poszukać innej lepszej, ale trudno gdziekolwiek na lepszych warunkach znaleźć, dlatego strajkują.

Wszystkie komentarze (31)
12:48, 10.04.2019

Strajk nauczycieli i egzamin gimnazjalny.

9
d2339l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2339l7
Więcej tematów