Trwa ładowanie...
d1ll8iu

Wybory prezydenckie 2020. Adam Bodnar o kandydowaniu

Rozwiewam wątpliwości: nie wystartuję w wyborach - powiedział Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich Zaznaczył, że na tę decyzji ma wpływ szereg okoliczności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1ll8iu

- Zawarłem z obywatelami, parlamentarzystami i współpracownikami pewien kontrakt i zamierzam go wypełnić. Kadencja RPO twa pięć lat i kończy się we wrześniu 2020 r - powiedział dr Adam Bodnar na antenie TOK FM. - Najwyższa staranność i najwyższa sumienność wymagają od Rzecznika takiego postępowania - dodał.

Bodnar zapowiedział również, że nie będzie ponownie ubiegał się o funkcję RPO, aby uniknąć zagrożeń związanych z dłuższym pełnieniem jednej funkcji przez jedną osobę.

- Nie wykluczam w przyszłości zaangażowania w służbie publiczną, a tym jest także zostanie politykiem. Jestem jednak przede wszystkim naukowcem - zaznaczył rzecznik.

d1ll8iu

Gazeta Wyborcza wskazuje potencjonalnego kandydata na prezydenta. Sienkiewicz zirytowany artykułem

Adam Bodnar odniósł się również do aktualnej sytuacji publicznej. Podkreślił, że większość opozycji w Senacie ma "fundamentalne znaczenie dla procedowania ustaw". - Mieliśmy w poprzedniej kadencji przypadki działania w bardzo szybkim tempie. Teraz to się zmieni, więc to dobra informacja dla obywateli - ocenił RPO na antenie TOK FM.

d1ll8iu

Komentując wystąpienie w Sejmie Antoniego Macierewicza i jego słowa o konieczności obrony wartości katolickich, Bodanar zauważył, że ochrona rodziny "nie stoi w sprzeczności z ideami lewicowymi".

- Debata ws. definicji małżeństwa w Konstytucji trwa. Z kolei w przypadku związków partnerskich nie ma potrzeby zmiany Konstytucji, a trzeba przyjąć ustawę - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ll8iu

Podziel się opinią

Share
d1ll8iu
d1ll8iu
Więcej tematów