Trwa ładowanie...
d1jfhg8

Syn Mariana Banasia zatrzymany przez CBA

Syn Mariana Banasia, został zatrzymany - donosi Onet. Choć informację dementował portal tvp.info, sam Jakub B. ją potwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tego samego dnia CBA przeszukiwało mieszkania Mariana Banasia
Tego samego dnia CBA przeszukiwało mieszkania Mariana Banasia (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d1jfhg8

O zatrzymaniu Jakuba B. donosi Onet. "To nieprawda. Funkcjonariusze CBA nie zatrzymali Jakuba Banasia, syna prezesa NIK" - napisał z kolei portal tvp.info. Sam Jakub B. w rozmowie z Onetem potwierdził, że został zatrzymany. Przyznał, że agenci mają nakaz zatrzymania jego rzeczy oraz przeszukania jego pokoju hotelowego oraz samochodu.

Tego samego dnia CBA przeszukiwało mieszkania Mariana Banasia w Warszawie i w Krakowie oraz mieszkanie jego córki w Krakowie. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym oświadczeń majątkowych szefa NIK. Pełnomocnik Banasia zapowiedział zażalenie na czynności prokuratury i CBA.

"Zważywszy na treść protokołu kontroli pana Mariana Banasia sporządzonego przez CBA - nie ma podstaw faktycznych i prawnych do przeszukania. Co więcej, mieszkanie prezesa NIK-u chroni immunitet. W takiej sytuacji czynności CBA i Prokuratury Regionalnej w Białymstoku są niedopuszczalne" - tłumaczył w przesłanym WP oświadczeniu pełnomocnik prezesa NIK-u adwokat Marek Małecki.

d1jfhg8

Afera Mariana Banasia

Przypomnijmy, że o szefie NIK zrobiło się głośno po tym, jak okazało się, że w jednej z jego krakowskich kamienic prowadzony jest tzw. hotel na godziny. Pojawiły się też wątpliwości ws. jego oświadczeń majątkowych. CBA podejrzewało szefa NIK o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski grozi Beacie Szydło. "Wie, że była nieudacznym premierem"

Przeszukiwanie mieszkań Banasia, zatrzymanie jego syna, zatrzymanie agenta Tomka - wszystko to działania CBA w ciągu jednego dnia. Politycy opozycji mówią o "akcji". - Nie ma takich przypadków. Chcą coś politycznie przykryć - powiedział w rozmowie z WP Marek Biernacki, były koordynator ds. służb specjalnych.

d1jfhg8

Przeczytaj również: Afera Mariana Banasia. Tak jego syn robił karierę w banku Pekao

Dodał, że już wcześniej konsekwencje tego, że Banaś nie podał się do dymisji, czego domagało się PiS, poniósł jego syn. - Stracił pracę. Teraz służby wkraczają do mieszkania córki szefa NIK. Bardzo źle to wygląda - jak próba zastraszenia, zemsty - podkreślił.

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jfhg8

Podziel się opinią

Share
d1jfhg8
d1jfhg8
Więcej tematów