Trwa ładowanie...

Rosjanie są aż tak zdesperowani? Biorą na front nawet najstarszych

Armia Putina zdaje się być mocno zdesperowana, jeśli chodzi o pozyskiwanie kolejnych żołnierzy. Na tym materiale z Baszkirii widać, że bierze na pole walki nawet ochotników w okolicach 60-tki. Zresztą najpewniej wbrew zasadom naboru podpisanym przez samego Putina.

Putin zapewnił, że nie przewiduje kolejnej fali mobilizacji w RosjiPutin zapewnił, że nie przewiduje kolejnej fali mobilizacji w RosjiŹródło: Getty Images
d44vesa
d44vesa

W materiale z rosyjskiej telewizji, opublikowanym na Twitterze przez Antona Geraszczankę, widzimy grupę ochotników z Ufy, stolicy Baszkirii. Nagrano, jak żegnają się z bliskimi pod komendą uzupełnień dla dzielnic Sowiecki i Oktabrski.

"Trzeba uniknąć powtórki z 1941 r."

- Moim obowiązkiem jest obrona mojej rodziny i mojego kraju – zapewnia jeden z mężczyzn, na oko po pięćdziesiątce.

Kolejny rozmówca dziennikarzy nawiązał do Wojny Ojczyźnianej. - Co mogę powiedzieć? Musimy uniknąć takiej sytuacji jak w 1941 r., gdy wróg stał u naszych granic. Trzeba go zatrzymać tam, gdzie jest - mówił drugi ochotnik, również w podobnym wieku.

Biorą jak leci

Nagrani mężczyźni to ochotnicy, którzy są trafią do oddziałów zwanych BARS (pełna nazwa po polsku to Rezerwa Wojskowa Kraju). Formowane są one z ochotników pomiędzy 18 a 60 rokiem życia, którzy w większości mają już za sobą zasadniczą służbę wojskową lub są zdemobilizowanymi zawodowcami. Teoretycznie podpisali kontrakty na trzy miesiące służby.

d44vesa

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polowanie na Rosjan. Kamaz z żołnierzami Putina zrównany z ziemią

Według zasad naboru do BARS, podpisanych przez Putina w 2015 r., przyjmowani są tam żołnierze do 42 roku życia i oficerowie przed 57 rokiem życia. Jednak jak napisało Radio Swoboda w swoim reportażu z lata tego roku, trudno spotkać w tej formacji ludzi młodszych niż 45-50 lat. Powyższy materiał zdecydowanie to potwierdza.

Źrodło: Twitter/Radio Swoboda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d44vesa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d44vesa
Więcej tematów