Trwa ładowanie...
d4fjz14

Paweł Soloch ostro o słowach Tuska. "Podcina gałąź, z której paskudzi"

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch ostro skomentował wpis Donalda Tuska. Jego zdaniem, "osoba, która mogłaby dużo dla Polski zrobić, robi coś przeciwnego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpis Tuska wywołał oburzenie
Wpis Tuska wywołał oburzenie (East News)
d4fjz14

Według Solocha wypowiedź Tuska "wyraźnie pokazuje, że usiłuje grać coś na scenie wewnętrznej Polski". Ocenił jego słowa jako dziwne "ze względu na sytuację w Polsce".

- Nie jest i nie będzie dobrze odbierana, ale przede wszystkim jest to szkodliwe dla Polski - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

- Co dziwniejsze, wypowiedź Tuska jest szkodliwa nie dla rządu PiS, tylko dla wszystkich Polaków. Można powiedzieć że w ten sposób Donald Tusk podcina gałąź, z której paskudzi do własnego gniazda. Dziwne zachowanie - stwierdził szef BBN.

d4fjz14

Soloch uznał, że jeśli Tusk chce wrócić do polskiej polityki, to "tego rodzaju wypowiedź nie zwiększa jego szans w tym względzie".

"Alarm" Tuska

Chodzi o wpis Donalda Tuska na temat polityki PiS.

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał na Twitterze.

Słowa Tuska oczywiście szybko spotkały się z szeregiem komentarzy. Premier Beata Szydło nazwała je "atakiem na Polskę", a Stanisław Karczewski "waleniem głową w mur".

Szydło podkreśliła, że Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, "nic dla Polski nie zrobił". "Wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd atakuje Polskę" - stwierdziła premier na Twitterze.

d4fjz14

Podziel się opinią

Share

d4fjz14

d4fjz14
Więcej tematów