Trwa ładowanie...

"Nic dla Polski nie zrobił". Beata Szydło i politycy PiS krytykują Tuska

Donald Tusk uznał, że polityka PiS jest niepokojąco podobna do strategii Kremla. Wypowiedź spotkała się z ostrą reakcją polityków rządzącej partii. Premier Beata Szydło nazwała ją "atakiem na Polskę", a Stanisław Karczewski "waleniem głową w mur".

"Nic dla Polski nie zrobił". Beata Szydło i politycy PiS krytykują TuskaŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d47fj7x
d47fj7x

- Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie - napisał Donald Tusk na Twitterze.

Donald Tusk "atakuje Polskę"

Wypowiedź skomentowała premier Beata Szydło, która podkreśliła, że Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, "nic dla Polski nie zrobił". - Wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd atakuje Polskę - stwierdziła premier na Twitterze.

"Walenie głową w mur"

- Donald Tusk podczas ostatniej wizyty w Polsce zrozumiał, że trzeźwo myślący Polacy postawili mur dzielący go od krajowej polityki! - napisał marszałek senatu Stanisław Karczewski. Wypowiedź Tuska nazwał "waleniem głową w ten mur". - Będzie bolało - podsumował Karczewski.

"Wpisuje się w politykę niemiecką"

- Donald Tusk tym wpisem wpisuje się – nomen omen – w politykę niemiecką - ocenił Dominik Tarczyński na łamach portalu wPolityce.pl. - To dramatyczny wpis o trzeciej nad ranem. Zastanawiam się, czy nie był to wpis po jednej z kolacji w brukselskich lokalach. Tak czy tak, jest to wpis, który absolutnie wpisuje się w politykę antypolską, dzielącą Polaków - stwierdził poseł PiS.

d47fj7x

Słowa Tuska skrytykowała również Joanna Lichocka. - Może zabiega o kolejne stanowiska i znów potrzebuje zgody Putina? - pyta z przekąsem posłanka PiS.

"Łasił się do Putina"

Stanisław Pięta stwierdził, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej "łasił się do Putina". - Kreml za swojego człowieka w Polsce uważał Donalda Tuska, wówczas to ludzie PO chwalili Putina ,chcieli przyjmować Rosję do NATO oraz organizowali wykłady Ławrowa dla polskich dyplomatów - napisał polityk PiS.

d47fj7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47fj7x
Więcej tematów