Trwa ładowanie...
dcwc6ue

Najnowsze badanie CBOS. PiS bez zmian, rośnie poparcie dla PO

Poparcie dla PiS w kwietniu utrzymuje się na poziomie 37 procent. Sporo punktów procentowych zyskała za to Platforma Obywatelska - tak wynika z najnowszego badania CBOS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowsze badanie CBOS. PiS bez zmian, rośnie poparcie dla PO
(Forum)
dcwc6ue

Platforma Obywatelska zanotowała duży skok poparcia o 7 pkt. proc. W tej chwili chce na nią głosować 26 proc.

Według CBOS, poparcie dla PiS (wraz z Solidarną Polską i Polską Razem) nie zmieniło się przez ostatni miesiąc i podobnie jak w pierwszej dekadzie marca, chce na nie głosować 37 proc. ankietowanych deklarujących zamiar głosowania.

Kukiz'15 na 3 pozycji, bo poparcie traci Nowoczesna

Trzecie miejsce, z identycznym jak miesiąc temu wynikiem, zajmuje ruch Kukiz’15, popierany przez 9 proc. respondentów. Listę ugrupowań mających szanse na wprowadzenie swych przedstawicieli do Sejmu zamyka w tym miesiącu Nowoczesna (5 proc.). Od marca ugrupowanie Ryszarda Petru straciło 3 punkty procentowe.

Pozostałe ugrupowania nie zdołałyby wprowadzić swoich reprezentantów do Sejmu, gdyby wybory odbywały się już teraz. Tylko 4 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania ma zamiar poprzeć PSL (spadek o 1 punkt procentowy) i tylu samo opowiada się za SLD (4 proc.). Po 2 proc. wyborców chciałoby głosować na ugrupowanie Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz na Partię Razem.

dcwc6ue

Wybory do Sejmu - wzięłoby w nich udział 67 proc. polaków

Od marca minimalnie ubyło badanych, którzy chcieliby iść na wybory, ale nie wiedzą jeszcze, na które ugrupowanie oddaliby swój głos (10 proc. - spadek o 2 punkty procentowe).

Gdyby wybory miały się odbyć na początku kwietnia, wzięłoby w nich udział 67 proc. uprawnionych do głosowania - to o 1 punkt procentowy mniej niż miesiąc temu.

Na kogo chcą głosować Polacy? IBRIS ma inne dane

Z kolei według marcowego sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej", na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 29 procent badanych (spadek aż o 5 punktów procentowych), a na PO 27 procent, co daje wzrost aż o 10 pp.

dcwc6ue

Podziel się opinią

Share
dcwc6ue
dcwc6ue
Więcej tematów