Trwa ładowanie...

Michał Dworczyk: minister sprawiedliwości wyśle odpowiedź na list z KE

- Z zasady odpowiadamy na każdą korespondencję od administracji unijnej - mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Zapowiada, że odpowiedź na apel wiceszefowej Komisji Europejskiej ws. sądów wyśle minister Zbigniew Ziobro.
Share
Premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk
Premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał DworczykŹródło: WP.PL
d2c0rwf
  • Dworczyk: jeżeli odpowie Zbigniew Ziobro, to będzie to wystarczające
  • Dodał, że apel wiceszefowej KE był nietrafiony
  • Szef KPRM poparł słowa prezydenta o I prezes Sądu Najwyższego

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, o odpowiedź Mateusza Morawieckiego na apel wiceszefowej KE Very Jourowej pytany był w przedświąteczny poniedziałek na antenie radiowej Trójki.

- Apel Very Jourovej ws. nowelizacji ustaw dotyczących sądownictwa został sformułowany przed zmianami wprowadzonymi do projektu ustaw. Z tego co wiem, to minister Zbigniew Ziobro ma wysłać odpowiedź - stwierdził.

d2c0rwf

Na uwagę, że to nie szef resortu sprawiedliwości był adresatem pisma z KE, Dworczyk odparł, że "jeśli minister Ziobro to zrobi, to będzie wystarczające".

Zobacz też: Opłatek parlamentarzystów w Sejmie. Donald Tusk: nie lubię

d2c0rwf

- W moim przekonaniu apel był nietrafiony - mówił także Dworczyk. - Nie wynikało to ze złej woli, ale z braku wiedzy, co do istoty zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości - dodał. Zaznaczył, że "na ten fałszywy obraz ma wpływ opozycja i niektórzy sędziowie".

Dworczyk o słowach prezydenta: precyzyjne i dobitne

Szef KPRM odniósł się również do słów Andrzeja Dudy o I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzacie Gersdorf. - To precyzyjne i dobitne określenie rzeczywistości, z którą zgadza się wielu Polaków - mówił na antenie Polskiego Radia.

- Pani Gersdorf wygłasza zaskakujące oceny do sytuacji w Polsce. Stosuje np. porównania do stanu wojennego - stwierdził Michał Dworczyk.

d2c0rwf

Wiceprzewodnicząca Komisji Vera Jourova wysłała w czwartek list w tej sprawie do prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu i zaapelowała o powstrzymanie prac nad ustawą dotyczącą sądownictwa. Do tej pory o swojej odpowiedzi poinformował tylko Tomasz Grodzki, marszałek Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c0rwf

Podziel się opinią

Share
d2c0rwf
d2c0rwf
Więcej tematów