Trwa ładowanie...

Tak "wybrano" Putina. Kuriozalne nagranie z Petersburga

Kanał "Obserwatorzy Petersburga" opublikował 24-minutowe nagranie przedstawiające "sztuczki przy urnie wyborczej", do których doszło podczas "wyborów" prezydenckich w Rosji. Jak podaje RIA Novosti, która potwierdziła autentyczność nagrania, przewodniczący komisji dostał polecenie "udzielania wyczerpujących informacji na temat organizacji głosowania".

Kuriozalne nagranie z Rosji. "Magiczne sztuczki" przy urnie nagrane Kuriozalne nagranie z Rosji. "Magiczne sztuczki" przy urnie nagrane Źródło: ASTRA
d2egemc
d2egemc

"Obserwatorzy Petersburga" otrzymali nagranie, które ma być dowodem na fałszerstwo wyborcze, do którego doszło podczas "wyborów" prezydenckich w Rosji. Na 24-minutowym nagraniu z monitoringu widzimy urnę wyborczą w zamkniętym jeszcze lokalu, mieszczącym się w szkole nr 260.

O tym, że nagranie pochodzi z prawdziwej komisji wyborczej, świadczy numer identyfikacyjny komisji, który widnieje na szybie i tablicy: 12903.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rosja zaatakuje? "Potrafi iść na duże ryzyko"

W pewnym momencie w drzwiach pojawia się kobieta, która na kolanach czołga się do pomieszczenia, w którym znajduje się urna wyborcza. W rękach ma dość pokaźny stos kartek - prawdopodobnie kart do głosowania. W pomieszczeniu obok znajduje się strażnik, który udaje, że nie widzi całego zajścia i po chwili znika z pola widzenia.

d2egemc

Kobiety kilka razy wychodzą z pomieszczenia i wracają z pokaźnym plikiem kartek.

Pełna wersja nagrania dostępna jest na kanale "Obserwatorzy Petersburga".

Skrócone wersje materiału opublikował także kanał Astra.

Kuriozalne nagranie z Rosji hitem w sieci

W tym czasie do lokalu wchodzi druga kobieta. Obie dorzucają do urny kilkadziesiąt kart do głosowania. Aby wrzucone przez kobiety karty wyglądały w urnie naturalnie i fałszerstwo nie wyszło na jaw, jedna z nich z pełnym poświęceniem kładzie się na ziemi i przechyla na siebie urnę wyborczą. Jej koleżanka ją podnosi, aby "przemieszać" karty znajdujące się w urnie.

Nagranie trafiło już do rosyjskich mediów i jest szeroko komentowane. Jak podaje RIA Novosti, przewodniczący miejskiej komisji wyborczej Maxim Meiksin, otrzymał już polecenie "udzielania wyczerpujących informacji na temat organizacji głosowania i ustalania jego wyników".

Centralna Komisja Wyborcza podała w poniedziałek, że po przeliczeniu 100 proc. protokołów Władimir Putin zdobył w "wyborach" prezydenckich 87,28 proc. głosów. Do urn poszło 77,44 proc. Rosjan uprawnionych do głosowania. Wiele zachodnich krajów zdecydowało się nie uznawać tego wyniku, tłumacząc, że z "wolnością i legalnością" te wybory nie miały nic wspólnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2egemc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2egemc
Więcej tematów