Trwa ładowanie...
d382u4s

Koronawirus. Ponad milion przypadków zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie

To kolejny smutny kamień milowy w globalnej pandemii. W czwartek u miliona osób na całym świecie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zmarło ponad 51 tysięcy ludzi, a wyzdrowiało ponad 200 tysięcy.
Share
Koronawirus. Światowa liczba zakażeń SARS-CoV-2 przekroczyła milion
Koronawirus. Światowa liczba zakażeń SARS-CoV-2 przekroczyła milion Źródło: PAP, Fot: PAP/Paweł Supernak
d382u4s

Krajem z najgorszą sytuacją epidemiczną są Stany Zjednoczone. Liczba zakażonych za Oceanem powoli zbliża się do 250 tys. osób - i pod tym względem to aż 4-krotnie wyższa liczby niż Chiny. Przypadki potwierdzane testami laboratoryjnymi rosną w bardzo szybkim tempie - tylko w ciągu ostatniej dobry zanotowano ich ponad 20 tys. W USA do czwartkowego wieczora zmarło 5620 osób.

Trudna sytuacja dotyczy także Półwyspu Apenińskiego - we Włoszech odnotowano ponad 115 tysięcy zakażeń oraz blisko 14 tys. zgonów. Zaraz za Italią znalazła się Hiszpania. Tam na ponad 110 tysięcy zakażonych zmarło ponad 10 tysięcy. Pogarsza się także sytuacja w Niemczech, gdzie koronawirusa wykryto już u ponad 83 tys. osób, a ostatniej doby - u 6283. Zmarło 1074 chorych.

Globalne zestawienie zamykają Chiny - według oficjalnych danych z Pekinu zarażonych ma być 81,5 tys. osób, w ciągu ostatniej doby zanotowano 35 nowych przypadków, zmarło w sumie 3318 osób. Liczby te kwestionuje amerykański wywiad, choć nie chce ujawniać jego skali. Według doniesień Bloomberga raport z wrażliwymi informacjami miał trafić do Białego Domu w zeszłym tygodniu.

d382u4s

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Adam Bodnar o "kneblowaniu ust" lekarzom

Do czwartkowego wieczora w Polsce odnotowano sumie 2946 przypadków zakażenia, z czego 57 to osoby zmarłe. W ciągu doby liczba przypadków zakażenia wzrosła o 392.

Koronawirus. Mapa zagrożenia na świecie

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d382u4s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d382u4s

Podziel się opinią

Share
d382u4s
d382u4s
Więcej tematów