Trwa ładowanie...
df06v2w

WP Śledzi zmiany

Koronawirus. Mapa Polski i Świata.

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu.

Czytaj więcej...

Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się. Od momentu odnotowania pierwszego przypadku SARS-CoV-2 minęło już kilka miesięcy. Liczba osób, które zaraziły się nowym koronawirusem, przekroczyła już kilkaset tysięcy. W Polsce pierwszy przypadek zarażenia odnotowano 4 marca.

Mapa koronawirusa w Polsce. Pierwszy przypadek w Zielonej Górze. O pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował 4 marca.

"Pacjent zero" przebywał w szpitalu w Zielonej Górze. 66-latek wirusem zaraził się w Niemczech, gdzie był w odwiedzinach u krewnych. Brał również udział w karnawale w Westwalii.

17 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że "pacjent zero" został wyleczony. 66-latek jest pierwszym przypadkiem osoby wyleczonej z koronawirusa w Polsce.

Koronawirus – Włochy europejskim epicentrum.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała Europę. Z powodu rosnącej liczby zachorowań kolejne państwa decydowały się na wprowadzanie obostrzeń w stosunku do swoich obywateli.

Europejskim epicentrum zachorowań są Włochy. Lombardię, gdzie odnotowano najwięcej przypadków zakażenia, lokalne władze nazwały europejskim Wuhan. Premier Giuseppe Conte wraz z włoskim rządem wprowadził szereg nowych przepisów, których zadaniem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Włosi mogą wychodzić z domów jedynie do pracy, na zakupy lub do lekarza. O to, by nie wychodzili niepotrzebnie z domu, dba wojsko, które wyszło na ulice w wielu regionach.

Lokalne władze we Włoszech niejednokrotnie podejmowały zdecydowane kroki, aby zatrzymać ludzi w domach. Zamknięto parki, zdemontowano siłownie na świeżym powietrzu. Zakazano biegania i jazdy na rowerze. Spacerować z psem można jedynie w pobliżu domu.

W Europie z szybko rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem mierzą się również: Niemcy, Francja, Hiszpania i Szwajcaria.

Najnowsze dane dowodzą, że liczba zachorowań w Europie znacznie przekroczyła liczbę odnotowanych przypadków w Chinach. We Włoszech zmarło więcej osób niż w Państwie Środka.

Koronawirus – objawy

Objawy zarażenia koronawirusem to:

  • gorączka
  • kaszel
  • duszności
  • bóle mięśni
  • zmęczenie
  • nudności
  • wymioty
  • biegunka
  • zanik smaku i węchu.

Niektóre z wyżej wymienionych objawów są rzadsze i występują u nielicznych pacjentów.

Jeżeli wróciłeś z regionu zagrożonego lub miałeś kontakt z osobą zarażoną i zauważyłeś u siebie symptomy, mogące świadczyć o zarażeniu koronawirusem, skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

NFZ uruchomił również specjalną infolinię - 800 190 590.

Koronawirus - wszystkie najświeższe wiadomości

df06v2w
df06v2w
Więcej tematów