Trwa ładowanie...
d2oazhd

Ile zarabia Bartłomiej Misiewicz? MON podaje: 12 tys. zł

Bartłomiej Misiewicz na powrót jest rzecznikiem szefa MON Antoniego Macierewicza (PiS). Teraz MON podaje, ile zarabia w ministerstwie: w sumie 12 tys. zł. - Charakteryzuje się głębokim oddaniem sprawom bezpieczeństwa naszego państwa - chwali MON jednego z najbardziej zaufanych współpracowników Macierewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ile zarabia Bartłomiej Misiewicz? MON podaje: 12 tys. zł
(Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)
d2oazhd

Bartłomiej Misiewicz zatrudniony w Ministerstwie Obrony Narodowej został w listopadzie 2015 r. - tuż po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych. Objął stanowisko szefa gabinetu politycznego MON i rzecznika prasowego ministra. Wcześniej Misiewicz przez lata współpracował z Antonim Macierewiczem przy pracach w zespole parlamentarnym ds. katastrofy smoleńskiej. Wówczas był niemal cieniem przyszłego ministra obrony narodowej.

Na stanowisku rzecznika został zawieszony po publikacjach "Newsweeka", według których miał on proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce. Pozostał jednak w ministerstwie, aby zajmować się "analizą dezinformacji medialnych wymierzonych w bezpieczeństwo państwa".

Misiewicz po przyjściu do MON został też członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (podległej MON-owi), mimo braku wyższego wykształcenia (wcześniej przepisy zmieniono tak, aby wykształcenie średnie nie było przeszkodą). Zasiadał też w radzie nadzorczej spółki Energa Ostrołęka, ale zrezygnował, a potem opuścił też stanowisko w PGZ.

d2oazhd

O awansach Misiewicza krytycznie wypowiadał się Jarosław Kaczyński. Jednak po umorzeniu przez prokuraturę postępowania ws. podejrzenia korupcji w Bełchatowie, Misiewicz wrócił na stanowisko w MON i znów jest rzecznikiem ministra.

Teraz MON podało dokładne informacje o jego zarobkach. Danych domagał się od Ministerstwa Obrony Narodowej poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Na wynagrodzenie Bartłomieja Misiewicza składa się kilka kwot: wynagrodzenie zasadnicze (6 070 zł), dodatek funkcyjny (1 810 zł), dodatek specjalny (4 121,24 zł). To kwoty brutto. W sumie 12 tys. zł.

Ile wynoszą wynagrodzenia w gabinetach politycznych w rządzie? Według danych z 2016 r., jakie uzyskała WP, na przykład w Ministerstwie Edukacji Narodowej średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w ministerstwie kultury wynosiło - 7 269 zł. Rolnictwa - 8 301 zł. Zdrowia - 6 111 zł. Z kolei w 2012 r. wiceminister obrony narodowej (był nim wówczas Czesław Mroczek z PO) informował, że wynagrodzenie szefa gabinetu wynosiło wtedy 8790 zł.

Bartłomiej Misiewicz jest jednym z najbliższych współpracowników Antoniego Macierewicza. MON deklaruje zatem pełne zaufanie do rzecznika ministra i szefa jego gabinetu politycznego.

d2oazhd

- Pan minister Antoni Macierewicz w stosunku do podległych sobie pracowników wymaga nie tylko odpowiednich kwalifikacji merytorycznych, ale także zaufania, lojalności oraz dyspozycyjności. Takie również były kryteria, którymi się kierował zatrudniając osoby w swoim gabinecie politycznym. Pan Bartłomiej Misiewicz posiada wspomniane przymioty, a ponadto charakteryzuje się głębokim oddaniem sprawom bezpieczeństwa naszego państwa - napisał wiceminister Bartosz Kownacki (PiS).

d2oazhd

Podziel się opinią

Share
d2oazhd
d2oazhd
Więcej tematów