Trwa ładowanie...
ycipk-4bhic4

Wybory parlamentarne 2019. Powyborcze plany Lewicy. Przecieki

SLD i Wiosna po wyborach połączą się w jedną partię - wynika z nieoficjalnych przecieków mediów. Co z Razem? Ma zamiar utworzyć w Sejmie osobne koło poselskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z ostatniego sondażu wynika, że Lewica może liczyć w wyborach parlamentarnych na 13,1 proc. poparcia
Z ostatniego sondażu wynika, że Lewica może liczyć w wyborach parlamentarnych na 13,1 proc. poparcia (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
ycipk-4bhic4

O kulisach powyborczych planów Lewicy pisze "Gazeta Wyborcza". - Mieszamy starszych działaczy z młodzieńczą świeżością - mówi dziennikowi jeden z polityków Lewicy. Nie wyklucza, że z czasem razem do nich dołączy.

- Jakby Razem do nas dołączyło, moglibyśmy mówić do każdego, zarówno do ludzi na wsi, jak i do intelektualistów z placu Zbawiciela. Nie mogliśmy tego teraz przećwiczyć, bo kampania jest za krótka - mówi "Wyborczej" polityk Wiosny. - Chcą mieć czas na sprawdzenie nas w boju, zobaczyć, jak głosujemy. I po jakimś czasie może się przyłączą - dodaje inny.

O możliwym połączeniu SLD i Wiosny już w sierpniu informował tygodnik "Wprost".

ycipk-4bhic4

Tajne sondaże niekorzystne dla PiS? Tajemnicza odpowiedź Lubnauer

Kontrowersje wewnątrz koalicji ma wzbudzać działanie byłego premiera Leszka Millera. - Pomaga w kampanii w Wielkopolsce, ale w Warszawie wspiera Monikę Jaruzelską, która nam wszystkim szkodzi - mówią "GW" jej działacze.

Jaruzelska startuje do Senatu z kanapowego ugrupowania Polska Lewica, łamiąc tzw. pakt senacki opozycji. W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówiła, że Czarzasty wyciął ją z list Lewicy, bo "bliższa jego sercu jest Anna Maria Żukowska". Na sugestie o romansie szef SLD reagował w programie Wirtualnej Polski "Tłit".

ycipk-4bhic4

Wybory parlamentarne 2019. Co mówią sondaże?

Przypomnijmy, Lewicę tworzą obecnie SLD, Wiosna i Lewica Razem (dawniej Partia Razem). Formalnie to nie koalicja, bo wszyscy kandydaci startują z list SLD. Żeby dostać się do Sejmu, wystarczy im 5 proc. (a nie 8 proc., jak w przypadku koalicji).

Ostatnie sondaże wskazują, że Lewicę w Sejmie zobaczymy na pewno. Z najnowszego, przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej", wynika, że PiS może liczyć na 42,4 proc. głosów. 22,7 proc. respondentów deklaruje, że zagłosuje na Koalicję Obywatelską, a 13,1 proc. - na Lewicę. Do Sejmu dostałyby się także Koalicja Polska, czyli połączone siły PSL i Kukiz'15 (5,6 proc.).

Szansy na dobry wynik KO i Lewica mogą jednak upatrywać w wysokim zaangażowaniu swoich wyborców. Według badania aż 94 proc. przedstawicieli elektoratu Lewicy jest "bardzo zdeterminowanych" do głosowania.

ycipk-4bhic4

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bhic4

ycipk-4bhic4
ycipk-4bhic4