Trwa ładowanie...

Tusk winny awarii Bombardiera? TVP przedstawiło swoją wersję wydarzeń

Awaryjne lądowanie samolotu na Okęciu wywołało burzę w mediach. "Wiadomości" TVP postanowiły pójść o krok dalej i wskazały, kto ich zdaniem może odpowiadać za zdarzenie. Oczywiście wina jest po stronie Donalda Tuska.

Share
Tusk winny awarii Bombardiera? TVP przedstawiło swoją wersję wydarzeń
Źródło: East News, fot: AFP/Dario Pignatelli
d3euun0

Flagowy serwis informacyjny TVP połączył awaryjne lądowanie samolotu na Okęciu z decyzjami Donalda Tuska. Dziennikarze przypomnieli, że w 2012 roku rząd Platformy Obywatelskiej i PSL wyraził zgodę na kupno przez Eurolot ośmiu bombardierów Q-400.

W materiale wspomniano o tym, że decyzja została podjęta pomimo tego, że informacje o awaryjności Bombardierów są powszechnie znane. Dla wzmocnienia przekazu pokazano archiwalne zdjęcie byłego premiera na pokładzie jednego z Bombardierów.

Na koniec materiału poinformowano widzów, że LOT "w trybie pilnym zlecił przegląd techniczny wszystkich pozostałych 9 bombardierów Q400, które ma swojej flocie".

Przypomnijmy, do awaryjnego lądowania Bombardiera LOT-u na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło w środę po godz. 19.30. Na pokładzie samolotu było 59 pasażerów i czterech członków załogi. Nikomu nic się nie stało, ale awaria wywołała przerażenie wśród podróżujących. "Wszyscy pożegnaliśmy się z rodzinami"- powiedział nam jeden z nich.

d3euun0

Podziel się opinią

Share
d3euun0
d3euun0
Więcej tematów