Tusk winny awarii Bombardiera? TVP przedstawiło swoją wersję wydarzeń

Awaryjne lądowanie samolotu na Okęciu wywołało burzę w mediach. "Wiadomości" TVP postanowiły pójść o krok dalej i wskazały, kto ich zdaniem może odpowiadać za zdarzenie. Oczywiście wina jest po stronie Donalda Tuska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wiadomości" obarczyły Tuska winą za awaryjne lądowanie samolotu
"Wiadomości" obarczyły Tuska winą za awaryjne lądowanie samolotu (East News, Fot: AFP/Dario Pignatelli)

Flagowy serwis informacyjny TVP połączył awaryjne lądowanie samolotu na Okęciu z decyzjami Donalda Tuska. Dziennikarze przypomnieli, że w 2012 roku rząd Platformy Obywatelskiej i PSL wyraził zgodę na kupno przez Eurolot ośmiu bombardierów Q-400.

W materiale wspomniano o tym, że decyzja została podjęta pomimo tego, że informacje o awaryjności Bombardierów są powszechnie znane. Dla wzmocnienia przekazu pokazano archiwalne zdjęcie byłego premiera na pokładzie jednego z Bombardierów.

Na koniec materiału poinformowano widzów, że LOT "w trybie pilnym zlecił przegląd techniczny wszystkich pozostałych 9 bombardierów Q400, które ma swojej flocie".

Przypomnijmy, do awaryjnego lądowania Bombardiera LOT-u na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło w środę po godz. 19.30. Na pokładzie samolotu było 59 pasażerów i czterech członków załogi. Nikomu nic się nie stało, ale awaria wywołała przerażenie wśród podróżujących. "Wszyscy pożegnaliśmy się z rodzinami"- powiedział nam jeden z nich.

Polub WP Wiadomości