Trwa ładowanie...

Tak Putin zareagował na porażki Rosji. Amerykański wywiad ujawnia

Od miesięcy Rosja ponosi w Ukrainie pasmo klęsk. Wiele wskazuje na to, że na ich skalę rosyjski dyktator nie był przygotowany. - Władimir Putin był zaskoczony taką porażką jego sił zbrojnych w Ukrainie, co może na pewien czas doprowadzić do zawężenia jego celów w kierunku ukraińskim - oceniła dyrektor wywiadu narodowego USA Avril Haines.

Tak Putin zareagował na porażki Rosji. Amerykański wywiad ujawnia Tak Putin zareagował na porażki Rosji. Amerykański wywiad ujawnia Źródło: GETTY, fot: Contributor#8523328
d3rjxhm
d3rjxhm

Haines podzieliła się swoją wiedzą podczas wystąpienia na dorocznym Forum Obrony Narodowej w Kalifornii. Wskazywał w nim, że mimo tak oczywistego blamażu rosyjskiej armii, działania Moskwy wskazują, iż nie zrezygnowała ona z wcześniejszych aspiracji. Również tych dotyczących zdobycia Kijowa.

Amerykański wywiad USA uważa jednak - mówiła dalej Haines - że Putin może zostać zmuszony do "tymczasowego ograniczenia krótkoterminowych celów wojskowych z myślą, że będzie mógł do nich wrócić później".

Według Haines, prezydent Rosji dopiero teraz "dowiaduje się coraz więcej o wyzwaniach stojących przed rosyjską armią". - Ale nadal nie jest dla nas jasne, czy na tym etapie Putin ma pełne pojęcie o tym, jak niebezpieczne one są - dodała.

d3rjxhm

Przedstawiciel amerykańskiego wywiadu podkreślił też, że rosyjscy żołnierze są wysyłani na front, choć mają poważne braki w zaopatrzeniu. Brakuje m.in. amunicji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Putin ukrywa się w bunkrach? "Panicznie boi się NATO"

Rosja atakuje za wszelką cenę. Walki pod Bachmutem

Obecnie najtrudniejsza sytuacja panuje rejonie Bachmutu w obwodzie donieckim. - Dzisiaj kierunek Bachmutu jest najbardziej krwawy, brutalny i ciężki w wojnie rosyjsko-ukraińskiej. Wróg codziennie szturmuje w okolicach Bachmutu, Sołedaru, Kliszczijiwki i innych miejscowości - rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewaty.

d3rjxhm

Wojskowy, cytowany przez nv.ua, dodaje, że Rosjanie nie osiągnąwszy innych "celów" swojej wojny, próbują osiągnąć sukces przynajmniej na tym jednym kierunku i tym samym pokazać "wyzwolenie Donbasu" i "po co ginęli żołnierze Federacji Rosyjskiej".

Podobnie oceniają walki o Bachmut eksperci ukraińscy i zachodni, zaznaczając, że samo zdobycie tego miasta nie będzie mieć przełomowego znaczenia dla przebiegu wojny.

Źródło: PAP/nv.ua

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rjxhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3rjxhm
Więcej tematów