WP

Strajk nauczycieli. Kolejne propozycje złożyła rzecznik rządu

Rządzący prześcigają się w doradzaniu nauczycielom. Na co mogą liczyć? Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska wskazuje na zwolnienie z PIT. Krytycy zwrócili uwagę, że dotyczy ono osób do 26. roku życia. Na odpowiedź długo nie czekali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Kopcińska zapomniała chyba o burzy po słowach Szczerskiego
Joanna Kopcińska zapomniała chyba o burzy po słowach Szczerskiego (East News)
WP

Szerokim echem odbiły się słowa Krzysztofa Szczerskiego o "braku celibatu nauczycieli". Szef Gabinetu Prezydenta RP odnosząc się do zarobków nauczycieli, zaznaczył, że nie muszą oni "żyć w celibacie" i mogą pobierać 500 plus. Mocno mu się wtedy oberwało.

Teraz jego śladami idzie Joanna Kopcińska. Rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego była gościem programu "Sygnały Dnia" w Polskim Radiu. Powiedziała w programie, że nauczyciele zarabiali i zarabiają za mało, "dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Mateusza Morawieckiego podjął działania naprawcze".

Przekonywała też, że porównanie podwyżek dla nauczycieli wypada absolutnie na niekorzyść tych, którzy tak teraz krzyczą i ujmują się za nimi. - Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że chciałby, żeby już dzisiaj te wynagrodzenia były zdecydowanie wyższe, sięgające 6000 złotych, do tego dążymy. Ale nie da się tego zrobić od razu, bo gdyby w 2013, 1204, 2015 roku pan Broniarz był skuteczny, to dzisiaj rozmawialibyśmy o podwyżkach z innego pułapu i byłoby zdecydowanie łatwiej - stwierdziła.

WP

Zwróciła uwagę jeszcze na jedną rzecz. Powiedziała, że nauczyciele mogą skorzystać jak wszyscy inni z programu "PIT 0" dla wszystkich osób młodych do 26. roku życia. Kopcińska dodała, że "to daje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na rękę więcej".

- Ci, którzy przekraczają ten wiek, mogą skorzystać z tak zwanych większych kosztów przychodów, czyli więcej na rękę bez zmiany wynagrodzenia brutto. I zamierzamy obniżyć podatek z 18 do 17%. To wszystko również skutkuje wzrostem wynagrodzeń - dodała.

Rzeczniczka rządu przypomniała krytykującym na Twitterze, że wspomniała o kilku propozycjach dla nauczycieli.

WP

Zobacz także: Strajk nauczycieli. "Solidarność" zapowiada protest. Stawia rządowi warunki

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

WP

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP