WP
WP

Joanna Kopcińska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Joanna Kopcińska jest członkinią Prawa i Sprawiedliwości Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Podziel się
WP

Joanna Kopcińska to działaczka polityczna związana ze swoim rodzinnym miastem – Łodzią. Od 2017 roku pełni funkcję rzecznika prasowego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Joanna Kopcińska – życiorys

Joanna Kopcińska urodziła się 2 stycznia 1967 roku w Łodzi. Skończyła studia na tamtejszej Akademii Medycznej. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresie zarządzania, organizacji i ekonomiki w opiece zdrowotnej oraz zdrowia publicznego i środowiskowego w łódzkim Instytucie Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera, a także Master of Bussiness Administration. Należy do takich organizacji jak Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego i Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych.

Joanna Kopcińska – działalność polityczna

Joanna Kopcińska pierwsze kroki w polityce stawiała jako radna Łodzi. Funkcję tę objęła w 2011 roku, będąc członkinią Platformy Obywatelskiej. Dwa lata później została wykluczona z partii, co nie przeszkodziło jej w awansie na przewodniczącą rady miejskiej.

WP

W wyborach samorządowych 2014 Kopcińska była już kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi. Przegrała wówczas rywalizację z Hanną Zdanowską startującą z ramienia PO. Znalazła się również na liście PiS-u w wyborach do Sejmiku Województwa Łodzkiego V kadencji i została wybrana na radną.

W 2015 roku Joanna Kopcińska otrzymała mandat poselski w wyborach parlamentarnych i objęła funkcję przewodniczącej sejmowej Komisji Zdrowia. Zasiada także w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ponadto uczestniczy w pracach komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów oraz instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. W roku 2016 stanęła na czele struktur partyjnych PiS w okręgu łódzkim.

Od grudnia 2017 roku jest rzecznikiem prasowym rządu oraz sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2019 została ogłoszona przez zarząd PiS jako druga kandydatka na łodzkiej liście (za Witoldem Waszczykowskim).

Data urodzenia

02.01.1967

Miejsce urodzenia

Łódź

Profesja

polityk

WP
WP