Trwa ładowanie...
dsriv0k

Joanna Kopcińska

Najnowsze informacje
2.5
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Łódź

dsriv0k
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Joanna Kopcińska to działaczka polityczna związana ze swoim rodzinnym miastem – Łodzią. Od 2017 roku pełni funkcję rzecznika prasowego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Joanna Kopcińska – życiorys

Joanna Kopcińska urodziła się 2 stycznia 1967 roku w Łodzi. Skończyła studia na tamtejszej Akademii Medycznej. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresie zarządzania, organizacji i ekonomiki w opiece zdrowotnej oraz zdrowia publicznego i środowiskowego w łódzkim Instytucie Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera, a także Master of Bussiness Administration. Należy do takich organizacji jak Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego i Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych.

Joanna Kopcińska – działalność polityczna

Joanna Kopcińska pierwsze kroki w polityce stawiała jako radna Łodzi. Funkcję tę objęła w 2011 roku, będąc członkinią Platformy Obywatelskiej. Dwa lata później została wykluczona z partii, co nie przeszkodziło jej w awansie na przewodniczącą rady miejskiej.

W wyborach samorządowych 2014 Kopcińska była już kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi. Przegrała wówczas rywalizację z Hanną Zdanowską startującą z ramienia PO. Znalazła się również na liście PiS-u w wyborach do Sejmiku Województwa Łodzkiego V kadencji i została wybrana na radną.

W 2015 roku Joanna Kopcińska otrzymała mandat poselski w wyborach parlamentarnych i objęła funkcję przewodniczącej sejmowej Komisji Zdrowia. Zasiada także w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ponadto uczestniczy w pracach komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów oraz instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. W roku 2016 stanęła na czele struktur partyjnych PiS w okręgu łódzkim.

Od grudnia 2017 roku jest rzecznikiem prasowym rządu oraz sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2019 została ogłoszona przez zarząd PiS jako druga kandydatka na łodzkiej liście (za Witoldem Waszczykowskim).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsriv0k
dsriv0k
dsriv0k
Więcej tematów
dsriv0k