Trwa ładowanie...
dz1p8to

Marek Kuchciński ma zmienić posadę. W PiS szukają nowego marszałka Sejmu

Obecny marszałek Sejmu Marek Kuchciński jest krytykowany zarówno przez opozycję, jak i niektórych kolegów z partii. PiS chce go wysłać do europarlamentu. Głównymi kandydatami na zastępcę są Małgorzata Wassermann, Mariusz Błaszczak i Joanna Kopcińska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Główni kandydaci do zastąpienia Marka Kuchcińskiego to Małgorzata Wassermann, Joanna Kopcińska i Mariusz Błaszczak
Główni kandydaci do zastąpienia Marka Kuchcińskiego to Małgorzata Wassermann, Joanna Kopcińska i Mariusz Błaszczak (PAP, Fot: Adam Warżawa)
dz1p8to

Sprawa Marka Kuchcińskiego w szeregach PiS jest trudna do rozwiązania. Partia chce go wystawić na podkarpackiej liście do Parlamentu Europejskiego. Jednak w związku z nowelizacją ordynacji problemem będzie umieszczenie w dobrym miejscu Tomasza Poręby, który niemógłby liczyć na jedynkę. A to obecny europoseł, szef kampanii samorządowej i lider okręgu.

Obecny marszałek Sejmu na swoim stanowisku nie zostanie - podaje "Fakt". Jest to związane z planem wysyłania "starych" działaczy z Porozumienia Centrum do Brukseli. Jarosław Kaczyński bardzo ich ceni i nie da skrzywdzić, ale ich obecność na listach mogłaby źle wpłynąć na PiS. Stanowisko zajmowane przez Kuchcińskiego ma przejść wyraźną zmianę.

Wzorem PO nowym marszałkiem Sejmu może być kobieta. Najwyższe notowania ma na ten moment szefowa komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann. Wśród faworytów jest też rzecznik prasowa rządu Joanna Kopcińska. Gdyby zdecydowano się na mężczyznę to wtedy największe szanse ma obecny szef MON Mariusz Błaszczak, który nie ma najlepszych relacji z prezydentem Andrzejem Dudą.

dz1p8to

Zobacz także: Zdzisław Krasnodębski: teza o jednowładztwie Kaczyńskiego jest szalona, nikt nie mówi o jego następcy

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz1p8to

Podziel się opinią

Share
dz1p8to
dz1p8to
Więcej tematów