Trwa ładowanie...

Dwa znane nazwiska z PiS jednak z mandatami do PE. Sukces Elżbiety Rafalskiej i Joanny Kopcińskiej

PiS cieszy się z wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Tym bardziej, że zaktualizowane dane pokazują, że kolejne nazwiska z PiS lecą do Brukseli. Do tego grona dołączyli między innymi Joachim Brudziński, Elżbieta Rafalska i Joanna Kopcińska.
Share
Mandaty do Parlamentu Europejskiego dla PiS, są w rękach Elżbiety Rafalskiej i Joanny Kopcińskiej
Mandaty do Parlamentu Europejskiego dla PiS, są w rękach Elżbiety Rafalskiej i Joanny KopcińskiejŹródło: East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER
d47y8tk

PiS wygrał, choć wyniki wyborów do Europarlamentu są cały czas aktualizowane. Niektórzy politycy mają miłą niespodziankę - najpewniej dostaną się do PE, mimo że początkowo na to nie wskazywało.

I tak, po przeliczeniu przez PKW 99 proc. wyników komisji obwodowych, okazuje się, że mandat europosła uzyskają Joachim Brudziński, a także Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy rządu.

Przypomnijmy, że bezpośrednio po zakończeniu ciszy wyborczej ci politycy dziękowali za głosy. Nie wspomnieli jednak o swoich sukcesach czy porażkach.

d47y8tk

"Dziękuję za zaufanie i każdy oddany na mnie głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i zagłosowali na naszą biało-czerwoną drużynę " - pisała Kopcińska.

"Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom Pomorza Zachodniego i Lubelszczyzny za głosy oddane na listę PiS. Gratuluję również moim konkurentom - Liberadzkiemu i Arłukowiczowi znakomitego wyniku" - komentował Brudziński

Tak wyglądają wyniki głosowania z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych:

  • Konfederacja - 4,55 proc.
  • Wiosna - 6,04 proc.
  • KE - 38,3 proc.
  • PiS - 45,56 proc.
   East News
Źródło: East News

Zobacz także: Scheuring-Wielgus nie czuje się odpowiedzialna za wynik Wiosny. "Jeden za wszystkich wszyscy za jednego"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47y8tk

Podziel się opinią

Share
d47y8tk
d47y8tk
Więcej tematów