Trwa ładowanie...

Kaczyński, Morawiecki i Duda zobaczą dziś raport. Chodzi o reparacje od Niemiec

Prezes PiS, prezydent i premier zapoznają się dziś z raportem zespołu Arkadiusza Mularczyka. Posłowie i eksperci przez półtora roku szacowali wysokość odszkodowania, jakie za zniszczenia podczas II wojny światowej powinny Polsce zapłacić Niemcy.

Share
Kaczyński, Morawiecki i Duda zobaczą dziś raport. Chodzi o reparacje od Niemiec
Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d2yi4vm

Reparacje wojenne pojawiły się w rozmowie z Joanną Kopcińską. Rzeczniczka rządu mówiła na antenie PR24, że we wtorek z raportem w tej sprawie zapoznają się najważniejsze osoby w państwie.

Sprawa wypłynęła przy okazji pytania o protest przeciw tzw. ustawie 447. Zakłada ona, że władze Stanów Zjednoczonych będą wspierać swoich obywateli w roszczeniach do mienia bezspadkowego. - 447 to prawo obcego państwa, które nie obowiązuje. My nic nikomu nie jesteśmy winni. Byliśmy ofiarą II wojny światowej i to my powinniśmy domagać się odszkodowań - powiedziała Kopcińska.

Odwołana wizyta delegacji Izraela

Polska odwołała niedawno przygotowywaną od dłuższego czasu wizytę izraelskiej delegacji. Powód jest ten sam - twarde stanowisko naszego kraju przeciw odszkodowaniom. - Strona polska odwołała przyjazd delegacji izraelskiej, bo zmienił się jej skład. On mógł sugerować, że rozmowy będą dotyczyć mienia bezspadkowego - tłumaczyła rzeczniczka rządu.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński o "kłanianiu się w pas środowiskom LGBT"

Kopcińska zapowiedziała też, że na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów dyskutowany będzie projekt zmiany przepisów zaostrzający kary za pedofilię. Tym samym potwierdzają się informacje, do których jako pierwszy dotarł reporter Wirtualnej Polski Michał Wróblewski. - Trzeba raz na zawsze podjąć takie działania, żeby zapobiegać temu ohydnemu przestępstwu. Chodzi o nieuchronność kary - powiedziała rzeczniczka.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d2yi4vm

Podziel się opinią

Share
d2yi4vm
d2yi4vm
Więcej tematów