Trwa ładowanie...
d35u3f9

Kaczyński, Morawiecki i Duda zobaczą dziś raport. Chodzi o reparacje od Niemiec

Prezes PiS, prezydent i premier zapoznają się dziś z raportem zespołu Arkadiusza Mularczyka. Posłowie i eksperci przez półtora roku szacowali wysokość odszkodowania, jakie za zniszczenia podczas II wojny światowej powinny Polsce zapłacić Niemcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński jako pierwsi zobaczą raport ws. reparacji wojennych od Niemiec
Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński jako pierwsi zobaczą raport ws. reparacji wojennych od Niemiec (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d35u3f9

Reparacje wojenne pojawiły się w rozmowie z Joanną Kopcińską. Rzeczniczka rządu mówiła na antenie PR24, że we wtorek z raportem w tej sprawie zapoznają się najważniejsze osoby w państwie.

Sprawa wypłynęła przy okazji pytania o protest przeciw tzw. ustawie 447. Zakłada ona, że władze Stanów Zjednoczonych będą wspierać swoich obywateli w roszczeniach do mienia bezspadkowego. - 447 to prawo obcego państwa, które nie obowiązuje. My nic nikomu nie jesteśmy winni. Byliśmy ofiarą II wojny światowej i to my powinniśmy domagać się odszkodowań - powiedziała Kopcińska.

d35u3f9

Odwołana wizyta delegacji Izraela

Polska odwołała niedawno przygotowywaną od dłuższego czasu wizytę izraelskiej delegacji. Powód jest ten sam - twarde stanowisko naszego kraju przeciw odszkodowaniom. - Strona polska odwołała przyjazd delegacji izraelskiej, bo zmienił się jej skład. On mógł sugerować, że rozmowy będą dotyczyć mienia bezspadkowego - tłumaczyła rzeczniczka rządu.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński o "kłanianiu się w pas środowiskom LGBT"

Kopcińska zapowiedziała też, że na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów dyskutowany będzie projekt zmiany przepisów zaostrzający kary za pedofilię. Tym samym potwierdzają się informacje, do których jako pierwszy dotarł reporter Wirtualnej Polski Michał Wróblewski. - Trzeba raz na zawsze podjąć takie działania, żeby zapobiegać temu ohydnemu przestępstwu. Chodzi o nieuchronność kary - powiedziała rzeczniczka.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d35u3f9

Podziel się opinią

Share

d35u3f9

d35u3f9
Więcej tematów