Trwa ładowanie...
d462630

Polska odwołała wizytę izraelskiej delegacji. Nie będzie rozmów o restytucji mienia żydowskiego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że nie dojdzie do spotkania z izraelską delegacją z powodu zmiany jej składu w ostatniej chwili. Rozmowy miały dotyczyć zwrotu mienia ofiar Holocaustu ich prawowitym właścicielom.
Share
MSZ odwołało wizytę izraelskiej delegacji
MSZ odwołało wizytę izraelskiej delegacjiŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d462630

"W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 bm. złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

"W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, które mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników" - dodaje resort.

d462630

Rozmowy miały dotyczyć tzw. ustawy 447, podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. JUST Act dotyczy zwrotu mienia ofiarom Holocaustu, które w wyniku wojny utraciły swoją własność. Chodzi przede wszystkim o odzyskane działa sztuki, a także prywatne i komunalne mienie przejęte siłą, skradzione, lub oddane pod presją w czasie Zagłady Żydów.

Przeczytaj też: Marsz przeciwko "ustawie 447". Rolnicy z AgroUnii razem z Korwinem-Mikke, Bosakiem i Braunem

Zobacz także: Balcerowicz ostro do Kaczyńskiego. Cięta riposta Tarczyńskiego

Źródło: MSZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d462630

Podziel się opinią

Share
d462630
d462630
Więcej tematów