Trwa ładowanie...
d33dt33

Polska odwołała wizytę izraelskiej delegacji. Nie będzie rozmów o restytucji mienia żydowskiego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że nie dojdzie do spotkania z izraelską delegacją z powodu zmiany jej składu w ostatniej chwili. Rozmowy miały dotyczyć zwrotu mienia ofiar Holocaustu ich prawowitym właścicielom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSZ odwołało wizytę izraelskiej delegacji
MSZ odwołało wizytę izraelskiej delegacji (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d33dt33

"W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 bm. złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

"W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, które mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników" - dodaje resort.

d33dt33

Rozmowy miały dotyczyć tzw. ustawy 447, podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. JUST Act dotyczy zwrotu mienia ofiarom Holocaustu, które w wyniku wojny utraciły swoją własność. Chodzi przede wszystkim o odzyskane działa sztuki, a także prywatne i komunalne mienie przejęte siłą, skradzione, lub oddane pod presją w czasie Zagłady Żydów.

Przeczytaj też: Marsz przeciwko "ustawie 447". Rolnicy z AgroUnii razem z Korwinem-Mikke, Bosakiem i Braunem

Zobacz także: Balcerowicz ostro do Kaczyńskiego. Cięta riposta Tarczyńskiego

Źródło: MSZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33dt33

Podziel się opinią

Share

d33dt33

d33dt33
Więcej tematów