Trwa ładowanie...
d3bv7qq

Schetyna zapowiada rozszerzenie Koalicji Europejskiej. "Trzeba nie doprowadzić do recydywy PiS"

Przewodniczący PO zapowiedział, że szczegóły zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu. Grzegorz Schetyna ma nadzieję, że KE wygra wybory do PE, a sojusz między partiami będzie obowiązywał również przed wyborami parlamentarnymi.
Share
Grzegorz Schetyna zapowiada rozszerzenie Koalicji Europejskiej
Grzegorz Schetyna zapowiada rozszerzenie Koalicji EuropejskiejŹródło: Forum, Fot: Mateusz Wlodarczyk
d3bv7qq

Grzegorz Schetyna wziął udział w piątek w debacie z amerykańskim historykiem Timothym Snyderem. Dyskusja odbywała się pod hasłem: "Jak pokonać populizm. Teoria i praktyka". Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że do Koalicji Europejskiej dołączą kolejne podmioty. Na razie sojusz tworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna oraz Zieloni.

- To wszystko co wspólne udało nam się położyć obok siebie i zbudować koalicję składającą się z pięciu partii politycznych, którą teraz w następnym kroku, przyszłym tygodniu będziemy rozszerzać o następnie podmioty - mówił Schetyna, cytowany przez portal 300polityka.pl. Koalicja Europejska została powołana w lutym, z myślą o tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

d3bv7qq

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma nadzieję, że sojusz uda się przedłużyć na kolejne wybory do Sejmu i Senatu. - Trzeba wyciągnąć wnioski i po zwycięskich wyborach, w co głęboko wierzę, zbudować takie zasady, taką parlamentarną większość, żeby zrobić wszystko, żeby nie doprowadzić do recydywy PiS - dodał Schetyna.

- Ważna jest mobilizacja wyborców. Wierzę, że będzie miała ona największy wpływ na wynik nadchodzących wyborów. Realne poparcie społeczne dla rządzących wcale nie jest takie wysokie. Wygrana jest w naszym zasięgu. Pokazujemy, że zbudowanie szerokiej koalicji sił opozycyjnych i demokratycznych, opartej na współpracy, wzajemnym zaufaniu i wspólnych wartościach, jest kluczem do pokonania populistów - przekonywał.

Zobacz także: Tusk człowieku roku „GW”. Reakcja Tarczyńskiego

Źródło 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bv7qq

Podziel się opinią

Share
d3bv7qq
d3bv7qq
Więcej tematów