Trwa ładowanie...

Ryszard Czarnecki do Adriana Zandberga. "Współczuję panu bronić kandydata największej klęski"

Europoseł PiS uważa, że Adrian Zandberg ma trudne zadanie, broniąc kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich 2020. Szef Razem odpowiedział Ryszardowi Czarneckiemu, że wygląda na to, jakby minister Marlena Maląg "sabotowała kampanię Andrzeja Dudy".
Share
Ryszard Czarnecki do Adriana Zandberga. "Współczuję panu bronić kandydata największej klęski"
Ryszard Czarnecki do Adriana Zandberga. "Współczuję panu bronić kandydata największej klęski"Źródło: PAP
d2ala6n

Adrian Zandberg był pytany o słaby wynik Roberta Biedronia w sondażach przed wyborami prezydenckimi 2020. - Myślę, że kampania za chwilę się zacznie. Na ten moment jej prowadzenie jest niemożliwe. Namawialiśmy, aby porozumieć się co do kalendarza wyborczego i go ogłosić oraz wpisać do ustawy. Nakłaniałem PiS, żeby cofnęło się o dwa kroki w rozmowach i przystało na nasze warunki - mówił jeden z liderów Lewicy na antenie Polsat News.

Odpowiedział mu Ryszard Czarnecki. - Pan Zandberg jest teraz w trudnej sytuacji. Tak po ludzku mu współczuję, ponieważ ma za zadanie bronić osoby, która jest w tej chwili kandydatem największej klęski. Biedroń jest obecnie na ostatnim miejscu wśród szóstki najbardziej poważanych kandydatów. Myślę, że pan Zandberg miałby znacznie lepszy rezultat, więc trudno mu o tym mówić - skomentował europoseł PiS.

Przeczytaj: Robert Biedroń zapowiada "nowe otwarcie". Konferencję przerywa mu starsza kobieta

Szef Razem był zadowolony, że PiS poparło jego poprawkę ws. ustawy o pomocy publicznej. Docenił, że partia rządząca "poszła po rozum do głowy". - Cieszę, że pan poseł chwali PiS. Nie chcę, żeby pan za to dziękował, bo te słowa nie przejdą panu przez gardło - powiedział Czarnecki. - Śmieszy mnie pana arogancja. Za to należy się ludziom przepraszam - zripostował Zandberg.

d2ala6n

Polityk Lewicy komentując przepisy tarczy antykryzysowej stwierdził, że wygląda to tak, jakby "minister pracy Marlena Maląg sabotowała kampanię Andrzeja Dudy". - On obiecuje, że pomoże bezrobotnym, a ona nie robi nic - twierdzi Zandberg. Czarnecki również nazwał swojego rozmówcę "aroganckim" oraz "skrajnie demagogicznym". - Oderwał się pan ziemi. Wasze decyzje oznaczają, że cofniemy się do czasów kilkunastoprocentowego bezrobocia - podsumował.

Przeczytaj: Wybory 2020. Lewica zaprasza kluby parlamentarne do okrągłego stołu

Zobacz wideo: Wybory 2020. Rafał Trzaskowski krytykuje Andrzeja Dudę. "Prezydent nie podejmuje prawdziwych działań"

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ala6n

Podziel się opinią

Share
d2ala6n
d2ala6n
Więcej tematów